Chór parafialny św. Cecylii przy parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie powstał w 1929 r. z Towarzystwa Śpiewaczego Halka, które między innymi uświetniło uroczystość wkroczenia Armii Hallera do Kościerzyny w styczniu 1920 roku.

Jest chórem mieszanym i liczy 30 członków. Dyrygentami byli: Jan Serożyński, Lubomir Szopiński, Edmund Jeliński, Władysław Prądziński, a od 1993r. Leszek Borowicz. Ćwiczenia chóru odbywają się regularnie dwa razy w tygodniu. Repertuar chóru jest dość zróżnicowany, od pieśni liturgicznych, religijnych i patriotycznych do dzieł wielkich kompozytorów.

Poza uświetnieniem uroczystości w parafii i w mieście chór śpiewał gościnnie w innych miejscach, parafiach i sanktuariach: Lubiszewie, Piasecznie, Sianowie, Krakowie – Łagiewnikach (transmisja TV Polonia), w katedrze w Pelplinie, Lwowie, Fuldzie. Należy wspomnieć, że członkowie chóru z rodzinami i ich sympatycy co roku odbywają pielgrzymkę „śladami polskich katedr”, a przy okazji poznają ciekawe miejsca i zabytki. Nawiedziliśmy już 37 katedr polskich.

W czerwcu 2019 r. obchodziliśmy 90 - lecie powstania chóru. Był uroczysty koncert, została odprawiona dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem ks. proboszcza A. Bączkowskiego wraz z ks. Łukaszem Kątnym, dyrektorem Wydziału Muzyki Kościelnej Diecezji Pelplińskiej. Uroczystość zakończyła wspólna agapa, w której wzięli udział ponadto chórzyści seniorzy oraz władze miasta z burmistrzem na czele oraz delegacje sąsiednich chórów.