1. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Jutro przypada 94. rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego. Wdzięczni za dar naszej świątyni, modlić się będziemy za naszych przodków, fundatorów i dobrodziejów tego dzieła oraz za sługę Bożego bpa Konstantyna Dominika – konsekratora naszej świątyni – o łaskę beatyfikacji.

4. W środę, w dzień wspomnienia św. Kingi przypada Dzień modlitw za samorządowców.
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W czwartek przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących; po Mszy św. o 18.00 będzie poświęcenie pojazdów zaparkowanych wokół kościoła i na parkingu.

6. W piątek wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców NMP. Jest to dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

9. W dniu 30 lipca (wtorek) z naszego sanktuarium wyruszy na pątniczy szlak 34. Piesza Pielgrzymka grupy kaszubskiej (kościerskiej) Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Do nas dołączą piesi pielgrzymi z Lęborka i Kartuz.  Zachęcamy, aby przyjąć pielgrzymów na nocleg z poniedziałku na wtorek. Zapisy w biurze parafialnym. Zapraszamy do pielgrzymowania z naszej parafii, szczególnie młodzież. Wszelkie informacje na Facebooku „Piesza pielgrzymka na Jasną Górę – grupa kaszubska”.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W Pielgrzymie polecamy artykuł Jubileuszowy Zjazd Kaszubów, w którym odnajdziemy obszerne fragmenty homilii ks. biskupa Arkadiusza Okroja wygłoszonej podczas Światowego Zjazdu Kaszubów u nas, w Kościerzynie. Ponadto warto zajrzeć do artykułu Modlitwa w Piśmie Świętym Nowego Testamentu.