Ogłoszenia

1. W tym tygodniu przeżywamy Dni modlitw o Ducha Świętego. Trwa Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski” (program szczegółowy na plakatach). Z naszego sanktuarium, w najbliższy piątek, 3 czerwca będzie przeprowadzona transmisja prowadzona przez Radio Głos w ramach nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy serdecznie tego dnia na wspólnotowe czuwanie do naszego kościoła parafialnego, na godzinne spotkanie. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Będzie to zarazem zakończenie diecezjalnego etapu Synodu o synodalności.
  2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. Jutro wraca kościerska pielgrzymka z Kalwarii Wejherowskiej. Po Mszy św. wieczornej wyruszymy procesją przed kościół Zmartwychwstania Pańskiego, aby ją powitać (ok. godz.19.00);  następnie przejdziemy do naszego kościoła i zakończymy pielgrzymkę nabożeństwem majowym.
  4. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwa majowe: dzieci na godz. 16.30, młodzież i dorosłych na 18.30 (jutro wraz z pielgrzymami). Nabożeństwo majowe dzisiaj po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45.
  5. We wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu ks. wikariusz Piotr Warsiński razem z kolegami kursowymi będzie obchodził XV rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji zapraszamy na Mszę świętą o godz. 13.00 w naszym kościele i sanktuarium.
  6. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą, a na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miesiącu czerwcu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
  8. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek oraz I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 oraz w piątek od 14.30. W piątek dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Ojca św. i duchowieństwa – oraz o 16.30, zaś wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.
  9. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca. W najbliższą sobotę po raz ostatni przed wakacjami odwiedzimy chorych z listy stałej. Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.
  10. Od soboty rozpoczynamy nowennę do świętego Antoniego odprawianą w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.
  11. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec i formacyjne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej; o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. W tym dniu zostanie także przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej z racji Święta Dziękczynienia.
  12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym, a w nim na całej stronie program odpustu Matki Bożej Królowej Rodzin, oraz Rycerz Niepokalanej.