Po pamiętnej wizycie Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II w Polsce w 2002 r. pod hasłem „Bóg bogaty w miłosierdzie”, zawiązała się wspólnota pragnąca szerzyć kult Jezusa Miłosiernego. Zgromadziła ona wpierw uczestników wyjazdu na spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie, z czasem przygarniając w swoje szeregi innych chętnych. Od lipca 2005 r. opiekę nad wspólnotą sprawuje ks. Piotr Stoltmann, przejąwszy to zadanie od ks. Sławomira Ałaszewskiego.

Działalność koncentruje się wokół modlitwy i spotkań formacyjnych, które odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca. Na spotkaniach formacyjnych porusza się szereg spraw związanych z nauką Kościoła w zakresie teologii moralnej, katolickiej nauki społecznej, teologii dogmatycznej, znajomości Pisma świętego, historii Kościoła.

Godzina Miłosierdzia łączy uczestników w pierwszą niedzielę miesiąca o 15.00. W dni powszednie nasza grupa prowadzi Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wieczorną Mszą św.

W ciągu roku zrzeszeni w tej grupie gromadzą się na Mszach św.:

- 15 lutego - we wspomnienie bł. Michała Sopoćki,

- w Niedzielę Miłosierdzia Bożego,

- 5 października - we wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej,

- 16 listopada - we wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.

Wyjątkowym czasem w roku liturgicznym jest dla Wspólnoty okres nowenny do Bożego Miłosierdzia do II niedzieli wielkanocnej. Wówczas o godz. 15.00 i 17.40 jest odmawiana nowenna z koronką przez księży wikariuszy. W Niedzielę Miłosierdzia oraz we wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej (05 października) są czczone jej relikwie, znajdujące się w naszym kościele parafialnym.

W 2012 roku wspólnota zainicjowała w naszej parafii Iskrę Bożego Miłosierdzia. Od tego momentu co roku, 28 września wierni gromadzą się na modlitwę przy pomniku Chrystusa Króla, przy krzyżu na ul. Wejhera oraz przy rondzie na przecięciu ul. Skłodowskiej-Staszica, włączając się w akcję modlitewną „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Z inicjatywy wspólnoty od 2015 r. w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.15 jest sprawowana Msza św. w int. Ojca świętego, biskupów, kapłanów, szczególnie tych, którzy posługiwali i posługują w naszej parafii, o potrzebne łaski do nieustannego wzrastania w kapłaństwie Chrystusowym oraz o nowe powołania.

Wyjątkowym czasem był przeżywany Rok Miłosierdzia, który rozpoczął się 8 grudnia 2015 r., a zakończył 20 listopada 2016 r. Wówczas to zostały sprowadzone do naszej parafii relikwie bł. ks. M. Sopoćki. Uroczyste ich wprowadzenie miało miejsce 15 lutego 2016 r.

Modlitewnik Wspólnoty Miłosierdzia Bożego wydany w 2006 r. zawiera regulamin wspólnoty (cele, zobowiązania i obietnice). Obecnie wspólnotę tworzą 42 osoby.