1. Życzenia

Drodzy Parafianie, Goście i Sympatycy naszej Parafii i Sanktuarium!
W orędziu na Światowy Dzień Pokoju Papież Franciszek napisał: „W każdej epoce pokój jest zarówno darem Bożym, jak i owocem wspólnego zaangażowania. Istnieje bowiem pewna „architektura” pokoju, w której uczestniczą różne instytucje społeczne, i istnieje „rzemiosło” pokoju, które angażuje każdego z nas osobiście. Wszyscy mogą współdziałać w budowaniu bardziej pokojowego świata: począwszy od własnego serca, poprzez relacje w rodzinie, społeczeństwie i środowisku, aż po relacje między narodami i między państwami.”
Na każdy dzień nowego roku życzymy Bożego błogosławieństwa i pokoju oraz budowania życia na mocnej wierze, nadziei i miłości.

2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju.
Rozpoczynamy Nowy Rok.
Dzisiaj Msze święte wg porządku niedzielnego.

3. Kolędy odbywają się według planu, na osobiste zaproszenie parafian. Zgłoszeń można dokonywać osobiście w biurze parafialnym lub pod numerami telefonów: 736-382-283 oraz 58/686-26-50 (ten telefon tylko w czasie pracy biura parafialnego tj. w dni powszednie od godz. 9.00 – 12.00 oraz we wtorek i piątek od 15.00-17.00), a także przez formularz na stronie TUTAJ. Szczegółowy plan kolęd jest dostępny na naszej internetowej stronie TUTAJ oraz w parafialnej gazetce „Gwiazda Przewodnia”.
Tych, którzy z różnych względów nie przyjmą kolędy w domach, zachęcamy, aby w dzień wyznaczonej kolędy przybyli do kościoła na Mszę świętą. Pomodlimy się wspólnie, będzie możliwość zabrania wody święconej we własne naczynia.

4. W tym miesiącu do dnia 22 stycznia włącznie, w kaplicy SS. Niepokalanek Msze święte w dni powszednie – z racji kolęd – są odprawiane rano o godz. 6.30 (nie ma Mszy świętej wieczorem).

5. Statystyka

2020 2021