1. Dzisiaj II dzień świąt Bożego Narodzenia, niedziela Świętej Rodziny.
W dzisiejsze święto, na sumie parafialnej o 9.30 odnowimy przyrzeczenia małżeńskie i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone do puszek; są one przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie naszej diecezji.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy świętych.

5. W piątek, w ostatni dzień starego roku zapraszamy wieczorem na godz. 17.30 na nabożeństwo dziękczynno-wynagradzające. O 18.00 Msza św. na zakończenie roku.
Ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił na ten dzień (Sylwester) dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; jest to również Światowy Dzień Pokoju i początek Nowego Roku.
Msze święte według porządku niedzielnego bez Mszy świętej o godz. 6.30.
W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o godz. 14.00 połączona z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
Wieczorna Msza święta w intencji Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w int. Żywego Różańca, o 13.30 różaniec, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

8. Kolędy odbędą się od jutra według planu, na osobiste zaproszenie parafian. Zgłoszeń można dokonać osobiście w biurze parafialnym lub pod numerami telefonów: 736-382-283 oraz 58/686-26-50 (ten telefon tylko w czasie pracy biura parafialnego tj. w dni powszednie od godz. 9.00 – 12.00 oraz we wtorek i piątek od 15.00-17.00), a także przez formularz TUTAJ. Szczegółowy plan kolęd jest dostępny na naszej internetowej stronie TUTAJ.
Tych, którzy z różnych względów nie przyjmą kolędy zachęcamy, aby w dzień wyznaczonej kolędy przybyli do kościoła na Mszę świętą. Pomodlimy się wspólnie, będzie możliwość zabrania wody święconej we własne naczynia.

9. W przyszłą niedzielę, w naszym kościele o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu kościerskich muzyków i śpiewaków. Po koncercie będzie można wesprzeć finansowo kapitalną renowację XVIII-wiecznego feretronu, który od lat jest noszony w pielgrzymce wejherowskiej. To nasza kolejna ważna inwestycja! Szczegóły prac renowacyjnych i stan obecny feretronu - o tym można wyczytać na naszej parafialnej stronie internetowej. Kto chciałby wesprzeć renowację może zgłosić się do biura parafialnego lub przekazać na konto parafialne (nr 57 8328 0007 2001 0004 7021 0001) z dopiskiem: „feretron”.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką; dostępny jest Pielgrzym (wydanie świąteczne) oraz Rycerz Niepokalanej.