A A A

1. Życzenia

Drodzy Parafianie, Goście i Sympatycy naszej Parafii i Sanktuarium!

W ten święty czas Pan Jezus pragnie przyjść do naszego małego serca, zagubionego i nierozumiejącego „dziwów” tego świata i …zostać przyjętym. ON jest ostatecznym wypełnieniem wszelkich zapytań, tęsknot i oczekiwań. Uspokójmy swoje serca, odetchnijmy nowym życiem, które ON nam proponuje. Mówi o sobie: „JA JESTEM DROGĄ i PRAWDĄ, i ŻYCIEM” (J 14,6).

Przyjmijcie Boga, który stał się Człowiekiem! Zaproście GO do swoich domów i mieszkań, tam, gdzie pracujecie i się uczycie. Niech pokój serca i nadzieja w Bogu pokładana rozpromieni Waszą codzienność.

Dziękujemy Wam za Waszą dobroć i serdeczność. I za tę bliskość, którą nas otaczacie.

Dziękujemy wielu ludziom dobrej woli, naszym parafianom, instytucjom samorządowym, społecznym i szkolnym za przekazane nam życzenia świąteczne. Dziękujemy za wszystkie znaki pamięci i serdeczności.

Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!

2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Narodzenia Pańskiego.
W I dzień Świąt nie ma Mszy św. o 6.30, a kolejne wg porządku niedzielnego.
Msza święta w Lizakach o godz. 9.00.

3. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, niedziela Świętej Rodziny.
Zapraszamy wszystkich małżonków, szczególnie tych, którzy obchodzili w tym roku jubileusz sakramentu małżeństwa, na Mszę św. o godz. 9.30, podczas której odnowimy przyrzeczenia małżeńskie i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Jutro swoimi ofiarami złożonymi do puszek będzie można wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie naszej diecezji.

4. Kolędy odbędą się od 27 grudnia według planu, na osobiste zaproszenie parafian. Zgłoszeń można dokonać osobiście w biurze parafialnym lub pod numerami telefonów: 736-382-283 oraz 58/686-26-50 (ten telefon tylko w czasie pracy biura parafialnego tj. w dni powszednie od godz. 9.00 – 12.00 oraz we wtorek i piątek od 15.00-17.00), a także przez formularz TUTAJ. Szczegółowy plan kolęd jest dostępny na naszej internetowej stronie TUTAJ
Tych, którzy z różnych względów nie przyjmą kolędy zachęcamy, aby w dzień wyznaczonej kolędy przybyli do kościoła na Mszę świętą. Pomodlimy się wspólnie, będzie możliwość zabrania wody święconej we własne naczynia.

5. Pod chórem można nabyć prasę katolicką; dostępny jest Pielgrzym (numer świąteczny) oraz Rycerz Niepokalanej.