1. Dzisiaj przyjmujemy światło z Betlejem, które przynoszą nasi harcerze. Niech płomień z miejsca narodzenia Pana Jezusa będzie dla nas zachętą do jak najlepszego duchowego przygotowania się na uroczystość narodzenia się Boga.

Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka. Dzisiejsza niedziela dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w naszej parafii jest niedzielą powołaniową. Dzień szczególnej modlitwy o powołania do III Zakonu Franciszkańskiego, który jest przeznaczony dla osób świeckich. Jeśli ktoś chciałby przystąpić do Zakonu, poznać duchowość franciszkańską to wspólnota zaprasza w każdą trzecią niedzielę miesiąca po Mszy świętej o 12.30 do salek katechetycznych na spotkania (dzisiaj również). Więcej informacji można znaleźć na ulotkach, które można zabrać spod chóru i zachęcić swoich bliskich, również w gablocie przy drzwiach od strony rynku, na stronie internetowej parafii www.sanktuarium.pl w zakładce wspólnoty, a także u przełożonej Zakonu Stefanii Łosińskiej i asystenta kościelnego ks. Patryka.

Po każdej Mszy świętej dzieci z Ruchu Światło-Życie oraz młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

2. W minionym tygodniu zakończył praktykę diakon Patryk Wyka. Dziękujemy za gorliwą posługę i życzymy jak najobfitszych łask przez przyczynę Matki Bożej Królowej Rodzin w bezpośrednich przygotowaniach do święceń prezbiteratu.

3. Do czwartku włącznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty o godz. 6.15 – wszyscy przychodzimy z lampionami.

4. Okazja do spowiedzi św. przed świętami (z udziałem księży z dekanatu) we wtorek i środę w godz. 8.00– 9.30 oraz 18.00 – 20.30.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego.
Spowiedź św. do godz. 10.00.
Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
Uroczysta Msza św. świąteczna odbędzie się o godz. 22.00.

8. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego.
Jej obchód rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00.
W I Dzień Świąt nie będzie Mszy św. o 6.30, a kolejne wg porządku niedzielnego.
Msza święta w Lizakach o godz. 9.00.

9. W przyszłą niedzielę II dzień świąt Bożego Narodzenia, święto Świętej Rodziny.
Zapraszamy wszystkich małżonków, szczególnie tych, którzy obchodzili w tym roku jubileusz sakramentu małżeństwa na Mszę św. o godz. 9.30, podczas której odnowimy przyrzeczenia małżeńskie i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 18.30 w salce katechetycznej.
Kolekta będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie naszej diecezji.

10. Parafianie, którzy jeszcze nie mają opłatka na wieczerzę wigilijną, mogą go otrzymać po Mszy św. na chórze u pana organisty lub w biurze parafialnym.

11. Kolędy odbędą się od 27 grudnia według planu, na osobiste zaproszenie parafian. Zgłoszeń można dokonać osobiście w biurze parafialnym lub pod numerami telefonów: 736-382-283 oraz 58/686-26-50 (ten telefon tylko w czasie pracy biura parafialnego tj. w dni powszednie od godz. 9.00 – 12.00 oraz we wtorek i piątek od 15.00-17.00), a także przez formularz na stronie sanktuarium.pl. Szczegółowy plan kolęd jest dostępny na naszej internetowej stronie.
Księża na kolędę będą chodzili sami (bez pana kościelnego i bez ministrantów) zachowując wskazania sanitarne. Prosimy o pomoc naszych sołtysów, aby logistycznie ją przygotować.
Ci, którzy z różnych względów nie przyjmą kolędy zachęcamy, aby w dzień wyznaczonej kolędy przybyli do kościoła na Mszę świętą. Pomodlimy się wspólnie, będzie możliwość zabrania wody święconej we własne naczynia.
Na czas kolęd zawieszamy posługę stałego konfesjonału o godz. 17.30; spowiedź święta (jak zawsze) podczas Mszy świętych.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką; dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.