A A A

Kolejne przepisy sanitarne
Władze państwowe wydały kolejne obostrzenia. Zgodnie z nowymi zasadami sanitarnymi, od 15 grudnia br. limit zapełnienia w kościele, zostaje zmniejszony do 30%. Decyzja ma związek z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie omikron. Nowe ograniczenia nie dotyczą osób zaszczepionych przeciw Covid -19.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA III NIEDZIELĘ ADWENTU, 12.12.2021

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.
O godz. 17.00 przed wizerunkiem Matki Bożej Królowej Rodzin rozpocznie się dekanalne spotkanie synodalne.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych I roku formacji (kl. VIII) po Mszy świętej wieczornej:
- w poniedziałek – grupa ks. Sławka;
- we wtorek – grupa ks. Pawła;
- w środę – grupa ks. Łukasza i ks. Patryka.

3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty o godz. 6.15 – wszyscy przychodzimy z lampionami.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W poniedziałek o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

6. We wtorek w sali katechetycznej będzie można skorzystać z osobistych konsultacji psychologiczno-pedagogicznych, które poprowadzi pani dr Iwona Niedbalska w godz. 16.00 - 17.50, a o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie otwarte na temat: „Moje dziecko odchodzi od Boga i wiary – co mam zrobić?!” Szczególnie zaproszenie kierujemy do rodziców, katechetów i wychowawców.

7. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
O godz. 18.30 kolejne spotkanie formacyjne dorosłych kandydatów do bierzmowania.

8. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Uwielbienie. Swoim świadectwem podzieli się Siostra Nulla ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, która została cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego.

9. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych i osoby starsze dodatkowo zgłoszone z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy zainteresowanych o zapisywanie w biurze parafialnym.

10. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej dzieci z Ruchu Światło-Życie oraz młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

11. Pan organista zakończył roznoszenie opłatka i dziękuje za życzliwe przyjęcie. Parafianie, którzy jeszcze nie mają opłatka na wieczerzę wigilijną, mogą go otrzymać po Mszy św. na chórze u pana organisty lub w biurze parafialnym.

12. Pragniemy zapowiedzieć, że tegoroczna przedświąteczna spowiedź święta, z udziałem księży z dekanatu, odbędzie się w dniach 21 i 22 grudnia (wtorek – środa).
Kolęda odbędzie się na przełomie roku kalendarzowego w naszej parafii wzorem roku ubiegłego, czyli na osobiste zaproszenie parafian. Zgłoszeń można będzie dokonać osobiście w biurze parafialnym lub pod numerami telefonów parafialnych. Ci, którzy z różnych względów nie przyjmą kolędy zachęcamy, aby w dzień wyznaczonej kolędy przybyli do kościoła na Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00. Pomodlimy się wspólnie, będzie możliwość zabrania wody święconej we własne naczynia.
Szczegółowy plan kolęd oraz spowiedzi świętej podamy w przyszłą niedzielę.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką; dostępny jest nowy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej. Są już ostatnie świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stół świąteczny.