A A A

Nowe normy sanitarne
Władze państwowe wydały nowe obostrzenia. Zgodnie z nowymi zasadami sanitarnymi, od 1 grudnia limit zapełnienia w kościele, w których wynosił 75% zostaje zmniejszony do 50%. Decyzja ma związek z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu SARS-CoV-2 o nazwie omikron. Nowe ograniczenia nie dotyczą osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Wszystkie powyższe regulacje obowiązują od środy, 1 grudnia do piątku 17 grudnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA II NIEDZIELĘ ADWENTU, 05.12.2021

1. Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Ks. Patryk zaprasza zelatorki wszystkich wspólnot Żywego Różańca, które przynależą do naszej parafii, na spotkanie po modlitwie różańcowej w salkach katechetycznych.
O godz. 16.30 Msza święta z poświęceniem medalików dla rodzin z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii świętej.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Stolicę Apostolską; dziś odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wchodzie – za okazane wsparcie dziękujemy.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych II roku formacji po Mszy świętej wieczornej:
- w poniedziałek – grupa ks. Sławka;
- we wtorek – grupa ks. Pawła;
- w środę –grupa ks. Łukasza i ks. Patryka.
- w sobotę – dla osób dojeżdżających.

3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty o godz. 6.15 – wszyscy przychodzimy z lampionami.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Msze św. o godz. 6.15, 8.00, 9.00 i 18.00.
O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

8. W sobotę, 18 grudnia odwiedzimy chorych i osoby starsze dodatkowo zgłoszone z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy zainteresowanych o zapisywanie w biurze parafialnym.

9. W niedzielę, 19 grudnia po każdej Mszy świętej dzieci z OAZY oraz młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Za wszystkie ofiary, które będą przeznaczone na cele wspólnot młodzieżowych, serdecznie dziękujemy.

10. Składamy podziękowanie młodzieży, która w piątek i sobotę angażowała się w przeprowadzenie zbiórki żywności w ramach akcji Caritas „Tak, pomagam”. W pomoc włączył się cały zastęp wolontariuszy z ks. Łukaszem na czele. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję swoimi darami.