1. Dzisiaj o 12.30 w int. Żywego Różańca, o 13.30 różaniec, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
W przyszłym miesiącu, tj. w niedzielę, 6 lutego, po wspólnym różańcu, odbędzie się spotkanie formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca w salkach katechetycznych. Zapraszamy wszystkie osoby należące do kół różańcowych w naszej parafii!

Zapraszamy parafian i gości, dzisiaj, na koncert kolęd o godz. 16.00, w wykonaniu kościerskich muzyków i śpiewaków. Po koncercie będzie można wesprzeć finansowo kapitalną renowację XVIII wiecznego feretronu, który od lat jest noszony w pielgrzymce wejherowskiej.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiona kreda i kadzidło.
Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na misje katolickie.

5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św., dodatkowo w piątek od 14.30. W piątek o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w intencji Kościoła, Ojca Świętego i duchowieństwa – i 16.30, o 18.00 Msza św. we wspólnych intencjach.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

7. W przyszłą niedzielę wspominamy Chrzest Chrystusa.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramenty chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

8. Kolędy odbywają się według planu, na osobiste zaproszenie parafian. Zgłoszeń można dokonywać osobiście w biurze parafialnym lub pod numerami telefonów: 736-382-283 oraz 58/686-26-50 (ten telefon tylko w czasie pracy biura parafialnego tj. w dni powszednie od godz. 9.00 – 12.00 oraz we wtorek i piątek od 15.00-17.00), a także przez formularz TUTAJ. Szczegółowy plan kolęd jest dostępny na naszej internetowej stronie TUTAJ oraz w parafialnej gazetce „Gwiazda Przewodnia”.
Tych, którzy z różnych względów nie przyjmą kolędy w domach, zachęcamy, aby w dzień wyznaczonej kolędy przybyli do kościoła na Mszę świętą. Pomodlimy się wspólnie, będzie możliwość zabrania wody święconej we własne naczynia.

9. W tym miesiącu do dnia 22 stycznia włącznie, w kaplicy SS. Niepokalanek Msze święte w dni powszednie – z racji kolęd – są odprawiane rano o godz. 6.30 (nie ma Mszy świętej wieczorem).