Msze św. są sprawowane każdego dnia (poza Wielkim Piątkiem i Wielką Sobotą) w kościele Świętej Trójcy i Matki Bożej Królowej Aniołów, w piątek także w kaplicy SS. Elżbietanek,
a w niedzielę w Lizakach. Z różnych okazji odprawia się Msze św. również w kościele św. Barbary. Podczas liturgii Mszy św. głoszone są krótkie homilie. Szczegóły podano w rozdziale o nabożeństwach.

Najświętszy Sakrament jest przechowywany w odpowiednich tabernakulach w kościele Świętej Trójcy, Matki Bożej Królowej Aniołów, św. Barbary i kaplicy SS. Elżbietanek. W kościele parafialnym odbywa się całodzienna adoracja, a okolicznościowe wystawiania Najświętszego Sakramentu mają miejsce także w kościele Matki Bożej Królowej Aniołów i kaplicy SS. Elżbietanek. Procesje eucharystyczne odbywają się wokół fary w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, a ulicami naszego miasta w łączności z pozostałymi miejskimi parafiami w uroczystość Bożego Ciała.

Eucharystia stanowi centrum życia religijnego. Widać to po licznych i częstych komuniach świętych wiernych z parafii i spoza niej, szczególnie w dni targowe. Komunii św. w ostatnim roku wydano 340 tysięcy, z tego w niedziele i święta średnio 3000 w zależności od okresu roku liturgicznego, a w dni powszednie ok. 300.

Dzieci do I Komunii świętej przystępują w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Do tego wyjątkowego wydarzenia są przygotowywane na lekcjach religii oraz na spotkaniach w kościele.
W ciągu roku kilka razy gromadzą się wraz z rodzicami na tzw. Mszy św. inicjacyjnej:
z poświęceniem różańców (październik), medalików (grudzień), świec (luty) i książeczek podczas nabożeństwa pierwszej spowiedzi świętej.

Uroczystość I Komunii św. odbywa się w jedną z niedziel wielkanocnych podczas dwóch Mszy św. o godz. 8.30 i 10.30. Do piątku trwa biały tydzień, w którym dzieci uczestniczą we Mszy św. o godz. 16.30 lub 18.00. Po roku czasu obchodzimy rocznicę I Komunii świętej.