1. Dzisiaj święto Narodzenia NMP (Matki Boskiej Siewnej).
Na sumie parafialnej o godz. 9.30 poświęcimy ziarno na zasiew.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę, o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w ramach peregrynacji - zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców REJONU 2 (ulic: Staszica, Topolowa, Brzozowa, Dębowa); o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
O godz. 19.00 w plebanii spotkanie rady duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek, w ramach obchodów 100-lecia Lasów Państwowych, odbędzie się o godz. 10.00 Msza święta w intencji naszych leśników i ich rodzin z Nadleśnictwa Kościerzyna.

5. W piątek o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.
O godz. 19.00 zapraszamy na kolejną „Randkę małżeńską”.

6. W sobotę przeżywamy odpust Podwyższenia Krzyża Świętego.
Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00 – po Mszy świętej nowenna do Królowej Rodzin, 11.00 – suma odpustowa, 16.30 i 18.00.
Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczyć ks. Andrzej Draws, pracujący na Ukrainie. Tego dnia ks. Andrzej wygłosi na Mszach świętych okolicznościowe kazanie, a podczas kolekty będziemy mogli wspomóc kościół ukraiński swoimi ofiarami.
Po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Krzyża Chrystusa, znajdującymi się w naszej parafii.
Po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 18.45 odprawimy Drogę Krzyżową wędrując ulicami naszego miasta. Nabożeństwo zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej wspólną modlitwą różańcową o pokój oraz adoracją krzyża. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do uczestnictwa, a szczególnie zrzeszonych w formacji, w naszych wspólnotach, ruchach i stowarzyszeniach oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka; po niej formacyjne spotkanie wspólnoty.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.
Wspólnota Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza na comiesięczny różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej, który będzie odmawiany w każdy 15 dzień miesiąca o godz. 17.00. Zapraszamy na pierwszy ten różaniec w przyszłą niedzielę.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.
O godzinie 18.00 w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej uroczysta Msza święta z okazji odpustu.

8. W następny poniedziałek tj. 16 września, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich rodziców dzieci, które w tym roku katechetycznym, 18 maja przystąpią do I Komunii świętej.  Spotkanie odbędzie się w kościele. Prosimy serdecznie, aby wszyscy byli obecni.

9. Rozpoczynamy rok formacyjny kandydatów do bierzmowania.
W tym tygodniu po wieczornej Mszy świętej, w salkach, spotkania II roku formacyjnego, czyli I klas szkół ponadpodstawowych, w następującym porządku:
- poniedziałek - grupa ks. Pawła Wieckiego,
- wtorek - grupa ks. Piotra Warsińskiego,
- środa - grupa ks. Krzysztofa Górnego i ks. Patryka Wyki,
- w sobotę - spotkanie tych, którzy uczą się poza Kościerzyną, są w internatach, bursach itp. i nie mogą w tygodniu uczestniczyć w formacji, wyjątkowo (z racji odpustu) o godz. 17.15.

10. Tych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, czyli uczniów klas VIII (I rok formacji) zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, po Mszy świętej o godz. 18.00, w kościele. Dla rodziców uczniów klas VIII, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania, spotkanie w kościele dzisiaj, po wieczornej Mszy świętej.

11. Dorosłych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszamy do zgłoszenia się w biurze parafialnym. Rozpoczęcie formacji na spotkaniu w sali katechetycznej, w środę, 9 października o godz. 18.30.

12. W ramach projektu „Tradycja pokłonu feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską – ochrona i wzmacnianie tradycji” odbędzie się spotkanie w sali parafialnej, jutro, o godz. 17.00. Zapraszamy uczestników tegorocznej, jubileuszowej pielgrzymki do Wejherowa.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.