1. Dzisiaj na Mszy świętej o 8.00 modlimy się w intencji ofiar II wojny światowej w 85. rocznicę jej wybuchu. Msza święta w Lizakach od dzisiaj o godz. 9.00.
Na Mszy św. o 11.00 zostaną pobłogosławione tornistry, książki i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
Msza św. o 12.30 w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. procesja eucharystyczna, a następnie modlitwa różańcowa i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej oraz spotkanie Bractwa Świętego Krzyża.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Od jutra powraca Msza św. sprawowana o godz. 7.30, zaś niedzielna Msza św. w Lizakach będzie odprawiana o 9.00.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej powracamy do tradycyjnego rytmu liturgii: w dni powszednie Msza św. o godz. 18.00, a w niedziele o 8.00 oraz 10.00.
Powracamy również do posługi sakramentalnej w konfesjonale stałym w dni powszednie od godz. 17.30.

4. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na wspólne rozpoczęcie nowego roku nauki z Panem Bogiem uczniów, rodziców, nauczycieli, katechetów. Uczniów szkół podstawowych zapraszamy w tym dniu na Mszę o 16.30. Dla młodzieży szkół ponadpodstawowych Msza św. o godz. 18.00.

5. W środę, o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w ramach peregrynacji - zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców wioski Dobrogoszcz; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich katechetów na spotkanie w plebanii.

6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 17.00 (odtąd będzie to stała godz. spowiedzi w I czwartek) i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.

7. W sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
W tym dniu nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca po Mszy świętej o godz. 8.30.
Spotkanie pielgrzymów udających się na parafialny wyjazd do Włoch (25 września – 2 października) odbędzie się w sobotę o godz. 11.00 w salce katechetycznej.

8. W przyszłą niedzielę święto Narodzenia NMP (Matki Boskiej Siewnej).
Na sumie parafialnej o godz. 9.30 poświęcimy ziarno na zasiew. Zapraszamy na wspólną modlitwę rolników i gospodarzy z wszystkich naszych wiosek, także działkowiczów i ogrodników.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

9. Już teraz informujemy, że rozpoczynamy rok formacyjny kandydatów do bierzmowania. W przyszłym tygodniu po wieczornej Mszy świętej, w kościele, spotkania II roku formacyjnego, czyli I klas szkół ponadpodstawowych, w następującym porządku:
- poniedziałek, 9 września - grupa ks. Pawła Wieckiego,
- wtorek, 10 września - grupa ks. Piotra Warsińskiego,
- środa, 11 września - grupa ks. Krzysztofa Górnego i ks. Patryka Wyki,
- w sobotę, 14 września - spotkanie tych, którzy uczą się poza Kościerzyną, są w internatach, bursach itp. i nie mogą w tygodniu uczestniczyć w formacji, wyjątkowo o godz. 17.15.

10. Tych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, czyli uczniów klas VIII (I rok formacji) zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek – 12 września, po Mszy świętej o godz. 18.00, w kościele. Rodziców uczniów klas VIII, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w kościele w przyszłą niedzielę, 8 września po wieczornej Mszy świętej.

11. Dorosłych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszamy do zgłoszenia się w biurze parafialnym. Rozpoczęcie formacji na spotkaniu w salkach katechetycznych w środę, 4 października o godz. 18.30.

12. W ramach projektu „Tradycja pokłonu feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską – ochrona i wzmacnianie tradycji” odbędzie się spotkanie w sali parafialnej, 9 września, o godz. 17.00. Szczegóły w gablotach parafialnych oraz na stronie internetowej i Facebooku. To ważne spotkanie, które ma stać się konsultacją społeczną w celu strategii ochrony tej wyjątkowej tradycji. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którym dobro tego dziedzictwa zostało powierzone i czują się za nie odpowiedzialni. Uczestników tegorocznej 350. pielgrzymki prosimy o przyniesienie zdjęć, filmów czy innych materiałów, które mogą ubogacić przygotowywany album.

13. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na spotkania formacyjne:
- Parafialnego Chóru św. Cecylii we wtorek po wieczornej Mszy świętej,
- młodzież do zespołu muzyczno-wokalnego w czwartek o godz. 16.30,
- młodzież do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 18.30,
- dzieci do Ruchu Światło- Życie w poniedziałek o godz. 18.30,
- grupa młodzieżowa w piątek o godz. 19.00,
- dzieci scholi „Arka” w sobotę na próbę o godz. 11.00  (pierwsze spotkanie 28 września),
- kółko misyjne na spotkanie w sobotę o godz. 9.30 (pierwsze spotkanie 28 września),
- zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.30.
Zachęcamy do udziału w formacji nowe osoby. Zaproszenie kierujemy do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Tak wspólnie budujemy Kościół, który jest naszym domem.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W Pielgrzymie polecamy ciekawostki biblijne o rodzicach Maryi, wywiad z s. Michaelą, która jest dyrektorem hospicjum w Wilnie, towarzyszy ludziom ciężko chorym, trzyma ich za rękę, gdy odchodzą z tego świata, a także artykuł 1700 lat bazyliki św. Jana na Lateranie.