1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i sanktuarium ks. Andrzeja Rutkowskiego oraz ks. Krzysztofa Górnego, którzy zostali wikariuszami w naszej parafii. Życzymy radosnego przeżywania powołania kapłańskiego w naszej wspólnocie, pod opieką Matki Bożej.

2. Dzisiaj na Sumie parafialnej modlimy się w intencji Solidarności w 44. rocznicę wydarzeń sierpniowych.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W poniedziałek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.
Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 16.30 i 18.00.
Podczas każdej Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

5. W środę, o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

7. W sobotę, o godz. 5.00 z naszej parafii wyruszy doroczna pielgrzymka autokarowa na Dożynki Jasnogórskie.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 8.00 modlimy się w intencji ofiar II wojny światowej w 85. rocznicę jej wybuchu.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej od przyszłej niedzieli powracamy do tradycyjnego rytmu liturgii: Msze św. niedzielne będą sprawowane o godz. o 8.00 oraz 10.00.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 zostaną pobłogosławione tornistry, książki i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
Msza św. o 12.30 w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. procesja eucharystyczna, a następnie spotkanie Bractwa Świętego Krzyża, modlitwa różańcowa i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Pielgrzymie polecamy artykuły Rowerem przez Kaszuby, czy Sierpień ‘80. Z ciekawostek możemy się dowiedzieć o gwiazdach, które nie powinny istnieć, o letnich infekcjach, ale także czy prysznic brać rano czy wieczorem. Zachęcamy do lektury.