Pragniemy przekazać radosną wieść. Ojciec Święty Franciszek mianował arcybiskupem, metropolitą szczecińsko-kamieńskim biskupa Wiesława Śmigla, dotychczasowego biskupa diecezji toruńskiej. Ks. arcybiskup wywodzi się z naszej diecezji, a swoją posługę kapłańską rozpoczynał w naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej w nowej posłudze i zadaniach.

1. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka; po niej formacyjne spotkanie wspólnoty.
Wspólnota Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza na comiesięczny różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej dzisiaj o godz. 17.00.
O godzinie 18.00 w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej uroczysta Msza święta z okazji odpustu.
Dziękujemy za ofiary na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Jutro, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich rodziców dzieci, które w tym roku katechetycznym, 18 maja przystąpią do I Komunii świętej.  Spotkanie odbędzie się w kościele. Prosimy serdecznie, aby wszyscy byli obecni.

4. W środę, o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w ramach peregrynacji - zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców Rotembarku; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W piątek, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejne Uwielbienie.

6. W sobotę przeżywamy główne uroczystości odpustu Matki Bożej Bolesnej w znaku Kościerskiej Piety.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, o godz. 11.15 modlitwa różańcowa. O 11.45 wyruszy procesja do kościoła parafialnego. O 12.00 rozpocznie się suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Józefa Szamockiego.
Wspólnie z nami będą modlić się przedstawicielki zgromadzeń żeńskich naszej diecezji oraz róż różańcowych z naszego rejonu duszpasterskiego. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na wspólne świętowanie. Zaproszenie szczególne kierujemy do wszystkich modlących się na różańcu: członków i członkiń Żywego Różańca naszej parafii, a także rodziców modlących się za swoje dzieci.
Porządek Mszy świętych w sobotę:  6.30, 7.00, 7.30, 8.30, 12.00 (suma odpustowa) i 18.00.
Msza św. o godz. 8.30 odbędzie się z udziałem 72. Batalionu Lekkiej Piechoty im. ppor. Zdzisława Badochy ps. Żelazny. Jest to Msza święta z okazji nadania imienia patrona jednostce, a modlić się będziemy za żołnierzy i ich rodziny. Po Mszy świętej nowenna do Królowej Rodzin.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

8. Osoby planujące zawarcie małżeństwa sakramentalnego w przyszłym roku, proszone są o zgłoszenie się do biura parafialnego do końca września w celu omówienia przygotowań do ślubu. Zachęcamy narzeczonych do uczestnictwa w jesiennych terminach Weekendów dla Narzeczonych oraz Spotkań dla Narzeczonych, nawet jeśli ślub jest zaplanowany w okresie letnim.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.