1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji na stolikach pod chórem są przygotowane przez dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie karteczki z cytatami z Pisma Świętego. Zachęcamy wszystkich do wylosowania fragmentu Słowa Bożego, a w domu, w ramach spotkania rodzinnego, czy też osobiście przeczytać ten fragment, rozważyć go i odpowiedzieć sobie na pytanie: co to Słowo mówi do mnie, do czego zachęca?
Po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Pana Jezusa w żłóbku, którą prowadzi III Zakon św. Franciszka.
O godz. 12.30 Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W tym tygodniu, po wieczornej Mszy świętej odbędą się spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania I roku formacji:
- poniedziałek - grupa ks. Patryka,
- wtorek - grupa ks. Piotra,
- środa - grupa ks. Łukasza,
- czwartek - grupa ks. Pawła.

4. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
Dzieci, które uczestniczyły w roratach, w najbliższą sobotę wraz z opiekunami wyjeżdżają do centrum Nauki ”Experyment” w Gdyni. Wyjazd o godz. 8.00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 104. rocznicę powrotu Kościerzyny do Ojczyzny. Uroczystości rozpoczniemy o godz. 12.30 Mszą świętą w naszym kościele, podczas której będziemy dziękować za wolność i modlić się w intencji mieszkańców naszego miasta, a także za naszych przodków.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 14.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia – wyjątkowo w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.
W niedzielę, na zakończenie odwiedzin duszpasterskich w parafii, zapraszamy serdecznie do naszego kościoła parafialnego na koncert kolęd w wykonaniu Haliny Frąckowiak. Rozpoczęcie o godz. 19.00.

7. Trwa ogólnopolska peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów. W naszej parafii będą dwie stacje ich obecności: w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w przyszłą niedzielę 28 stycznia, w godz. 21.00-21.45 oraz w kościele parafialnym w poniedziałek 29 stycznia, w godz. 13.00-14.00. Zachęcamy i zapraszamy w tym czasie na wspólną parafialną, rodzinną i osobistą modlitwę. Prośmy o łaskę wiary i świętości dla naszych rodzin.

8. Trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Szczegółowy plan jest dostępny na stronie internetowej TUTAJ oraz umieszczony w gablotach.
Prosimy o zgłaszanie zmiany miejsca zamieszkania w biurze parafialnym.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej.