1. Dzisiaj obchodzimy 104. rocznicę powrotu Kościerzyny do Ojczyzny.
Mszą św. o godz. 12.30 dziękujemy za wolność i modlimy się w intencji mieszkańców naszego miasta, a także za naszych przodków.
Na Mszy św. o 14.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia – wyjątkowo w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.
Na godz. 19.00 zapraszamy serdecznie do naszego kościoła parafialnego na koncert kolęd w wykonaniu Haliny Frąckowiak.

2. Trwa ogólnopolska peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów.
Uczcimy je dzisiaj, w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w godz. 21.00-21.45 oraz jutro, w kościele parafialnym w godz. 13.00-14.00. Zachęcamy i zapraszamy w tym czasie na wspólną, parafialną, rodzinną i osobistą modlitwę. Prośmy o łaskę wiary i świętości dla naszych rodzin.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Na godz. 19.00 spotkanie rady duszpasterskiej na plebanii.

5. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich sołtysów na spotkanie, na plebanii.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.00 oraz w piątek od 14.30.

7. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).
Msze św. zostaną odprawione o godz.:
- 6.30, 7.30, 8.30,
- 15.15 – w int. Kościoła, papieża i duchowieństwa,
- 16.30, 18.00 – we wspólnych intencjach.
O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Święto Ofiarowania Pańskiego to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego.
Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
Podczas każdej Mszy świętej pobłogosławimy przyniesione gromnice.

8. W sobotę, w dzień św. Błażeja udzielimy specjalnego błogosławieństwa, wypraszając wstawiennictwa świętego w sprawach chorób gardła. Błogosławieństwa błażejowego udzielimy po Mszy świętej i nabożeństwie pierwszosobotnim.
W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy świece dla dzieci, które  mają w tym roku przystąpić do I Komunii świętej.
Msza św. o 12.30 w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, o 13.30 różaniec, wyjątkowo bez  spotkania.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.