Drodzy parafianie, mili Goście!
"Ukazała się dobroć i miłość... naszego Boga do ludzi" (Tt 3,4-6). Nasze życie, powołanie  i sens naszej obecności tu, na ziemi winniśmy „czytać” jako cudowne obdarowanie: Pan Jezus przyszedł na ziemię, jest pośród nas! Żyje w świecie, w Kościele, w każdym z nas. Bądźmy dla siebie, dla najbliższych, dla innych znakiem obecności Pana. Rozgrzejmy nasze serca miłością, otwórzmy nasze dłonie w geście życzliwości  i zgody… przyjmijmy Boga – Człowieka, i zaprośmy na nasze rodzinne świętowanie i w naszą codzienność. Najserdeczniejsze życzenia dla Wszystkich!

Jest to też miła sposobność, aby podziękować wielu ludziom dobrej woli: naszym parafianom, instytucjom samorządowym, społecznym i szkolnym za przekazane nam życzenia świąteczne. Dziękujemy za wszystkie znaki pamięci i serdeczności. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!

1. Dzisiaj uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 22.00 i pasterką o 24.00.
W I Dzień Świąt nie ma Mszy św. o 6.30, a kolejne wg porządku niedzielnego.
Msza święta w Lizakach o godz. 9.00.

2. Jutro II dzień świąt Bożego Narodzenia.
Msze święte w porządku niedzielnym.
Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek (wystawionych pod chórem i na bocznych ołtarzach) na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie naszej diecezji. Za złożone ofiary już dziś dziękujemy.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek.

6. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

7. W niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia, a po niej świąteczne spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego.
Za tydzień, w ostatni dzień starego roku zapraszamy wieczorem na godz. 17.30 na nabożeństwo dziękczynno-wynagradzające. O 18.00 Msza św. na zakończenie roku.

8. Kolęda w naszej parafii  rozpocznie się od środy.
Szczegółowy plan kolęd jest dostępny na parafialnej stronie internetowej TUTAJ, wywieszony w gablotach oraz opublikowany w naszej parafialnej Gwieździe Przewodniej.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny najnowszy numer Pielgrzyma, Rycerz Niepokalanej.