1. Dziękujemy za wspólne przeżycie czasu odnowienia poprzez rekolekcje parafialne. Owoce tych dni składamy w ręce dobrego Boga, by je uświęcił i pomnożył.

2. Dzisiaj na sumie parafialnej modlimy się w intencjach Solidarności z okazji kolejnej rocznicy grudnia ‘70.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Stolicę Apostolską w Rzymie.
Gościmy w naszej parafii ks. Jana Kryspina Menguina Nama z Kamerunu, który buduje kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Po Mszy święte będzie możliwość wsparcia tego szlachetnego dzieła.

3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty o godz. 6.15.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W środę o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

6. W czwartek, po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpią do I Komunii świętej.

7. Od piątku do niedzieli potrwa kolejny weekend dla narzeczonych.

8. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.
W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Kościoła katolickiego na Wschodzie.
W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

10. Składamy podziękowanie dzieciom i młodzieży, która w piątek i sobotę angażowała się w przeprowadzenie zbiórki żywności w ramach akcji Caritas „Tak, pomagam”. W pomoc włączył się cały zastęp wolontariuszy z ks. Patrykiem  i  ks. Łukaszem na czele. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję swoimi darami.

11. Pan organista zakończył roznoszenie opłatka i dziękuje za życzliwe przyjęcie. Parafianie, którzy jeszcze nie mają opłatka na wieczerzę wigilijną, mogą go otrzymać po Mszy św. na chórze u pana organisty lub w biurze parafialnym.

12. Tegoroczna przedświąteczna spowiedź święta z udziałem księży z dekanatu odbędzie się w dniach 20 i 21 grudnia (środa – czwartek) w godz. 8.00 – 9.30 oraz 18.30 – 21.00.
Kolęda w naszej parafii  odbędzie się na przełomie roku kalendarzowego.
Szczegółowy plan kolęd będzie dostępny na parafialnej stronie internetowej od przyszłej niedzieli.

13. Pragniemy poinformować, że w naszym mieście, w trzech parafiach kościerskich trwają przygotowania do organizacji Orszaku Trzech Króli. Już pragniemy zaprosić na to wydarzenie, które odbędzie się 6 stycznia w godzinach popołudniowych. Orszak wyruszy z wszystkich trzech parafii.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny najnowszy numer Pielgrzyma, Rycerz Niepokalanej; a ponadto świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.