1. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok kościelny, liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Słowo Boże tego czasu zachęca nas do czujności i gotowości.
Mamy piękną sposobność do takich postaw: rozpoczynamy dzisiaj nasze doroczne rekolekcje parafialne, które potrwają do środy włącznie. W te dni Msze święte: o godz. 6.15 (roraty), 7,30; 8,30; 16,30 (w poniedziałek w kościele św. Barbary); 18.00 (szczegółowy program w gablotach i na stronie internetowej parafii oraz FB). Poprowadzi je ks. dr hab. Wojciech Szukalski z Bydgoszczy. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa. Będzie to czas, aby wartościowo rozpocząć Adwent i przygotować całą rodzinę do Bożego Narodzenia. Kolekta z wtorku i środy będzie przeznaczona na rzecz rekolekcjonisty.
Msza św. o godz. 12.30 w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, po niej różaniec, a następnie spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej oraz Bractwa Świętego Krzyża.

2. Od jutra zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty o godz. 6.15 – wszyscy przychodzimy z lampionami.
W czasie adwentu, w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. Jutro uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary.
Z tej okazji suma odpustowa o godz. 8.30, a o godz. 16.30 Msza święta w kościele św. Barbary.
Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W ramach rekolekcji zapraszamy w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) na spotkanie formacyjne rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klas VIII – I roku formacji oraz klas I ponadpodstawowych – II roku formacji).

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe, święte i liczne powołania do służby w Kościele, również z naszej parafii.

7. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Msze św. o godz. 6.15, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00.
O godz. 18.30 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie koordynatorów rad duszpasterskich rejonu kościerskiego.

8. W najbliższy piątek i sobotę zostanie przeprowadzona zbiórka żywności „Tak, Pomagam” w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas. Odbędzie się ona w wybranych kościerskich centrach handlowych (Biedronka, Społem, PoloMarket). Liczymy na zrozumienie i wsparcie tej szczytnej inicjatywy.

9. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 9.30 będziemy modlili się w intencji Solidarności w kolejną rocznicę wydarzeń grudnia '70.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską w Rzymie.
W tym dniu będziemy gościć ks. Jana Kryspina Menguina Nama z Kamerunu, który buduje kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Wygłosi do nas homilie. Po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia tego szlachetnego dzieła.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej; a ponadto świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.