1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie, o godz. 10.30 apel modlitewny pod pomnikiem Chrystusa Króla.
Sąsiednia parafia przeżywa swój odpust.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O godz. 14.00 Msza święta będzie sprawowana w intencji ofiar osób pojmanych i wysiedlonych oraz ich rodzin w 84 rocznicę tego wydarzenia.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy na wspólnotowe spotkanie do naszego kościoła. Rozpoczynamy  Mszą świętą o godz. 18.00. Po niej Boży raban i uwielbienie oraz agapa w salkach katechetycznych. Szczególne zaproszenie kierujemy do naszej młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Od poniedziałku do środy, po Mszy świętej wieczornej, odbędą się kolejne spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania, w grupach dla II roku formacji: w poniedziałek grupa ks. Patryka; we wtorek grupa ks. Piotra, w środę grupy ks. Łukasza i Pawła, w sobotę grupa młodzieży, która uczy się poza Kościerzyną.

4. Listopad, to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i wspomniane Msze św. zbiorowe. Intencje modlitewne można składać także w kaplicy Matki Bożej. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za naszych zmarłych.
W tym tygodniu Msze za zmarłych we wtorek o godz. 8.30 oraz w czwartek o 18.00.

5. W środę, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.
O godz. 19.00 zapraszamy małżonków na kolejną randkę małżeńską do sali parafialnej.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej (jedynie ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w sobotę 23 grudnia).
Już dziś informujemy, że w sobotę, 23 grudnia odwiedzimy chorych i osoby starsze dodatkowo zgłoszone z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy zainteresowanych o zapisywanie w biurze parafialnym.
Wieczorna Msza św. w sobotę w intencji Żywego Różańca.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas adwentu. Tego dnia rozpoczniemy nasze doroczne rekolekcje parafialne, które potrwają do środy włącznie. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa, będzie to czas, aby wartościowo przeżyć Adwent i przygotować całą rodzinę do Bożego Narodzenia.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 poświęcenie medalików dla rodzin z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii świętej.
Msza św. o godz. 12.30 w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec, a następnie spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej; a ponadto świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.