1. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Zwróćmy uwagę i miejmy serce wrażliwe i pomocne wobec tych z naszego otoczenia, którzy pomocy potrzebują. Caritas naszej parafii zachęca wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pragną przekazać produkty żywnościowe czy odzież dla osób potrzebujących. Można to uczynić co czwartek w godz. 17.00- 19.00 w budynku przy ul. Traugutta 7, na parterze.
Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
W naszej parafii i dekanacie przeżywamy dzisiaj dzień powołań. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dra Tomasza Huzarka, rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, który przybył wraz z klerykami I i II roku. W ich gronie jest nasz parafianin kleryk II roku, Piotr. Modlimy się o nowe, święte i liczne powołania również z naszej parafii. Dlatego dzisiejsze ofiary składane na kolektę przeznaczone na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Serdecznie za nie dziękujemy.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Od poniedziałku do środy, po Mszy świętej wieczornej, odbędą się kolejne spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania, w grupach dla I roku formacji: w poniedziałek grupa ks. Patryka; we wtorek grupa ks. Piotra, w środę grupy ks. Łukasza i Pawła.
Dla informacji: w następnym tygodniu (27-29 XI) odbędą się spotkania w grupach młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z II roku formacji.

4. Listopad, to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i wspomniane Msze św. zbiorowe. Intencje modlitewne można składać także w kaplicy Matki Bożej. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za naszych zmarłych.
W tym tygodniu Msze za zmarłych w poniedziałek o godz. 18.00 oraz w czwartek o 8.30.

5. W środę, we wspomnienie św. Cecylii wieczorna Msza św. w intencji naszego parafialnego chóru. Modlitwą ogarniamy naszych chórzystów, ale także scholę dziecięcą i młodzieżowy zespół muzyczny. Chętnych zapraszamy do zaangażowania się w ich działalność.
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Na godzinę 19.00 zapraszamy wszystkich katechetów szkół podstawowych na spotkanie na plebanii.

6. W piątek po Mszy świętej wieczornej Uwielbienie. Gościem tego dnia będzie ks. prof. Jan Perszon, który poprowadzi nas w klimacie „zaduszkowym”. Zapraszamy serdecznie.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie grupy modlitewnej.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Po sumie, o godz. 10.30 apel modlitewny pod pomnikiem Chrystusa Króla.
Sąsiednia parafia tego dnia przeżywa swój odpust.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz.19.00 w salce katechetycznej.
O godz. 14.00 Msza święta będzie sprawowana w intencji ofiar osób pojmanych i wysiedlonych oraz ich rodzin w 84 rocznicę tego wydarzenia. Początek tych wydarzeń był w naszym kościele (jest tablica upamiętniająca). Po Mszy świętej odbędzie się inscenizacja przypominająca tamte wydarzenia z II wojny światowej, kiedy to niemieccy najeźdźcy, tylko dlatego, że byliśmy Polakami, Kaszubami chcieli zniszczyć nas i nasze dziedzictwo wiary i tożsamości narodowej. Szczegóły na plakatach.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy w przyszłą niedzielę młodzież naszej  parafii i całego dekanatu na wspólnotowe spotkanie do naszego kościoła. Rozpoczęcie  Mszą świętą o godz. 18.00. Po niej Boży raban i uwielbienie oraz agapa w salkach katechetycznych. Szczególne zaproszenie kierujemy do naszej młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej; a ponadto świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.