1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, jest on poświęcony sytuacji w Ziemi Świętej. Na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie obywa się zbiórka do puszek, umieszczonych pod chórem i na bocznych ołtarzach – za okazane wsparcie dziękujemy.
Dziękujemy także za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Listopad, to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i wspomniane Msze św. zbiorowe. Intencje modlitewne można składać także w kaplicy Matki Bożej. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za naszych zmarłych.
W tym tygodniu Msze za zmarłych w poniedziałek o godz. 18.00 oraz w piątek o 8.30.

4. Jutro, o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia. Wspólnotę Miłosierdzia Bożego i wszystkich czcicieli zapraszamy na Mszę św. o 8.30.
Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej na spotkanie formacyjne (I część w kościele, a II w sali parafialnej). Liczymy na Waszą obecność, tak jak w ubiegłym miesiącu.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
W tym dniu odbędzie się wspólny wyjazd dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Jedziemy na zamek w Malborku.
Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej rodziców naszych ministrantów i lektorów.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Za tydzień do naszej parafii przybędzie ks. Tomasz Huzarek, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie wraz z klerykami I i II roku. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

9. Pragniemy zapowiedzieć, że w dniach 20-22 listopada odbędą się kolejne spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania, w grupach dla I roku formacji.

10. Trwają II Dni Seniora w naszej parafii, które organizuje Parafialny Zespół Caritas. W kolejne poniedziałki listopada  (13, 20, 27) w godz. 17.00- 20.00, w sali parafialnej odbędą się warsztaty rękodzieła.
Zapraszamy ponadto naszych seniorów do przedszkola SS. Elżbietanek, ul. Kapliczna 15, na przedstawienie o św. Elżbiecie, które wykonają nasze przedszkolaki. To zaproszenie na poniedziałek, 20 listopada, o godz. 10.00.
Zachęcamy seniorów do aktywności i wyjścia z domu, aby we wspólnocie z innymi przeżyć mile chwile, czegoś się dowiedzieć i coś pożytecznego dla siebie uczynić.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej; a ponadto świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.