1. Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 modlitwa różańcowa i spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Od poniedziałku pan organista rozpocznie roznosić opłatek do naszych domów.

4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wieczorną wszystkich członków róż modlących się za kapłanów. Po Mszy świętej spotkanie w sali parafialnej.

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
O godz. 18.30 spotkanie formacyjne dorosłych kandydatów do bierzmowania.

6. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejną randkę małżeńską.

7. W oktawie Dnia Zadusznego, do środy (8 listopada) włącznie, o godz. 16.00, w kościele św. Barbary, na cmentarzu będą odprawiane Msze św. wspólne za zmarłych.
Listopad to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i wspomniane Msze św. zbiorowe. Intencje modlitewne można składać także w kaplicy Matki Bożej oraz w kościele św. Barbary. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za naszych zmarłych.

8. W oktawie dnia zadusznego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę, choćby w myśli, za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.
Wspomniane wyżej odpusty można uzyskać jak zwykle, czyli po spełnieniu określonego dzieła i czterech zwykłych warunków:
- stan łaski uświęcającej,
- Komunia święta,
- brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego,
- dowolna modlitwa za Ojca Świętego i według jego intencji.

9. W sobotę Narodowe Święto Niepodległości.
Modlimy się za naszą umiłowaną Ojczyznę, o zgodę i solidarność w budowaniu lepszego jutra.
W naszym mieście odbędzie się kolejny, już XVI Rajd Niepodległości. Zachęcamy do udziału całe rodziny.
Uroczysta Msza św. za Ojczyznę o godz. 12.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego.
W naszym kościele parafialnym, po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Najbliższa niedziela w Kościele w Polsce jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony będzie sytuacji w Ziemi Świętej, dlatego na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie odbędzie się zbiórka do puszek, które będą umieszczone pod chórem i na bocznych ołtarzach.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej; a ponadto świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze na 2024 rok.