1. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 modlitwa różańcowa, po której spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.
Poświęcenie różańców dla rodzin z dziećmi, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30;
- dorosłych codziennie na godz. 8.00 (modlitwę prowadzi wspólnota Żywego Różańca) oraz wieczorem na 17.30, jedynie w środy o 21.00.

3. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy o 17.20, a w środę przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
Msza św. w intencjach Franciszkańskiego Zakonu Świeckich tego dnia o godz. 8.30.
W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W tym dniu, o godz. 18.30 rozpoczynamy formację dorosłych kandydatów do bierzmowania. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zapisanie się w biurze parafialnym. Spotkania odbywać się będą w salce parafialnej.
Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.

5. W czwartek wspominamy św. Faustynę Kowalską.
Msza św. o godz. 8.30 w intencji Wspólnoty Miłosierdzia Bożego, po której okazja do uczczenia relikwii św. s. Faustyny, znajdujących się w naszym kościele.

6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek oraz I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.

7. W sobotę, we wspomnienie NMP Różańcowej, po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Wieczorna Msza św. w intencji Żywego Różańca, a przed nią o 17.30 różaniec.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

9. Nasza parafia organizuje w dniach 3 – 10 lutego 2024 (czas ferii zimowych) pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W biurze parafialnym można uzyskać program pielgrzymki.

10. Pragniemy poinformować parafian, że w minionym tygodniu ogłoszono wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Gminie Miejskiej Kościerzyna przyznano "zabezpieczenie i wzmocnienie kamiennych murów zewnętrznych wokół kościoła parafialnego pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie" kwotę 980 000 zł.
Dzieląc się tą radosną wiadomością pragniemy serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Michałowi Majewskiemu oraz Wiceministrowi Funduszy i Polityki Regionalnej Marcinowy Horale za pomoc w pozyskaniu środków.
Niech troska o piękno naszego kościoła pozwoli nam i następnym pokoleniom cieszyć się miejscem, gdzie możemy się spotkać i trwać w wierze, oddawać chwałę Panu Bogu, czcić Matkę Bożą Kościerską Królową Rodzin i otrzymywać łaski zbawienia.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej.