1. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kościerzynie z wręczeniem sztandarów; po Mszy św. na kościerskim rynku uroczysty apel i defilada, a od godz. 16.00 zapraszamy na plac św. Jana Pawła II na festyn strażacki i kaszubskie bajania.
Na Mszy św. o 14.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Nowennę do św. Franciszka rozpoczniemy w poniedziałek i będziemy odmawiać przez kolejne dni po Mszy św. o 8.30. Modlitwę poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W czwartek włączamy się w modlitwę Koronka na ulicach miast świata.
Spotykamy się zatem o godz. 15.00 w trzech miejscach w naszej parafii:
- przy pomniku Chrystusa Króla,
- przy krzyżu na ul. Wejhera,
- oraz przy rondzie na przecięciu ul. Skłodowskiej – Staszica.
Rozniećmy z iskry ogień Bożego Miłosierdzia i módlmy się publicznie słowami Koronki, którą w tym roku ofiarujemy za Kościół, rządzących, o pokój w Ukrainie i na całym świecie, za więźniów i uchodźców oraz nasze kraje, miasta i rodziny.

6. W piątek na godzinę 17.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z I roku formacji (klasy VIII) na rekolekcje kerygmatyczne (GPS). W tym tygodniu swoje rekolekcje będą miały grupy I i II, czyli ks. Patryka i ks. Piotra.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 modlitwa różańcowa, po której spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.
Poświęcenie różańców dla rodzin z dziećmi, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik.
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30;
- dorosłych codziennie na godz. 8.00 (modlitwę prowadzi wspólnota Żywego Różańca) oraz wieczorem na 17.30 (z wyjątkiem środy).

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.