1. W minioną środę rozpoczęto w Rzymie czterotygodniową fazę roboczą XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Jego hasłem są słowa „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Po raz pierwszy Synod obejmuje trzy fazy: lokalną, kontynentalną i powszechną, rozłożone w czasie od 2021 do 2024 roku. Zachęcamy do modlitwy za Kościół, który jest jeden, święty, powszechny i apostolski. Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.

2. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30;
- dorosłych codziennie na godz. 8.00 (modlitwę prowadzi wspólnota Żywego Różańca) oraz wieczorem na 17.30, jedynie w środy o 21.00.

4. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy o 17.20, a w środę przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek o godz. 20.30 Msza św. dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

7. Od piątku do niedzieli odbędzie się kolejny Weekend dla narzeczonych.

8. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o 8.30.
W sobotę, po wieczornej Mszy świętej, czyli około 18.45, w kościele, z okazji Dni Seniora, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, którzy powiedzą o różnorodnych zagrożeniach, uwrażliwią i podadzą sposoby jak nie dać się oszukać. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nade wszystko ludzi starszych, seniorów.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II cywilizacja życia.
Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspiera ono stypendiami ubogą, zdolną młodzież. Dzieło Nowego Tysiąclecia to żywy pomnik stawiany św. Janowi Pawłowi II.
Tego dnia Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
W tym dniu przypada też Dzień Dziecka Utraconego. Msza święta w kościele św. Barbary o godz. 16.30. Po Mszy świętej zgromadzimy się na cmentarzu, przy nowym pomniku - miejscu wiecznego spoczynku naszych dzieci utraconych i nienarodzonych.

10. Nasza parafia organizuje w dniach 3 – 10 lutego 2024 (czas ferii zimowych) pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W biurze parafialnym można uzyskać program pielgrzymki.

11. Parafia Zmartwychwstania Pańskiego wspólnie z Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie organizuje Kurs dla Rodziców. Jest to pięć spotkań, gdzie przeplatają się wykłady, ćwiczenia oraz dyskusje z innymi rodzicami. Wszystko oparte na wartościach chrześcijańskich, ale przeznaczone także dla osób niewierzących. Zapraszamy do udziału rodziców i opiekunów dzieci do lat 10.
Więcej szczegółów na ulotkach pod chórem, na plakatach w gablotach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej TUTAJ, gdzie można się także zapisać.
Spotkania odbywać się będą od najbliższej środy.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.