1. Dzisiaj na Mszy św. o 11.00 zostaną pobłogosławione tornistry, książki i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
Msza św. o 12.30 w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. procesja eucharystyczna, a następnie spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O godz. 13.30 modlitwa różańcowa i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny.
W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą dzieci o godz. 16.30, a młodzież na godz. 18.00.
Wstawiennictwu Maryi, naszej patronki, powierzmy nowy czas edukacji i formacji.

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich katechetów na spotkanie w plebanii.

5. W piątek święto Narodzenia NMP (Matki Boskiej Siewnej).
Na Mszy św. o 8.30 poświęcimy ziarno na zasiew. Zapraszamy na wspólną modlitwę rolników i gospodarzy z wszystkich naszych wiosek, także działkowiczów i ogrodników.

6. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

7. W przyszłą niedzielę obędzie się w Polsce, w Markowej, na Podkarpaciu niezwykła beatyfikacja rodziny Ulmów. Ewenement w skali Kościoła, zostanie beatyfikowana cała Rodzina: Rodzice wraz z siedmiorgiem dzieci, z których jedno jest dzieckiem nienarodzonym. Niech będą dla nas wszystkich, szczególnie dla naszych rodzin – jak powiedział papież Franciszek – „przykładem wierności Bogu i Jego przykazaniom, miłości bliźniego oraz szacunku dla ludzkiej godności”. Pod chórem są ulotki do zabrania. Transmisja Mszy świętej beatyfikacyjnej o godz. 10.00 w TVP 1.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

9. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w przyszłym roku, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.
W naszej parafii Weekendy dla narzeczonych odbędą się w tym roku w dniach 13-15 października oraz 15-17 grudnia. Zapisy tylko przez internet TUTAJ

10. Rozpoczynamy rok formacyjny kandydatów do bierzmowania.
W tym tygodniu po wieczornej Mszy świętej, w kościele, spotkania II roku formacyjnego, czyli I klas szkół ponadpodstawowych, w następującym porządku:
- poniedziałek - grupa ks. Patryka Wyki,
- wtorek - grupa ks. Piotra Warsińskiego,
- środa - grupa ks. Łukasza Delewskiego i ks. Pawła Wieckiego,
- w sobotę spotkanie tych, którzy uczą się poza Kościerzyną, są w internatach, bursach itp. i nie mogą w tygodniu uczestniczyć w formacji.

Natomiast tych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, czyli uczniów klas VIII (I rok formacji) zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, po Mszy świętej o godz. 18.00, w kościele. Rodziców uczniów klas VIII, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w kościele w przyszłą środę, 13 września po wieczornej Mszy świętej.

11. Dorosłych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszamy do zgłoszenia się w biurze parafialnym. Rozpoczęcie formacji na spotkaniu w salkach katechetycznych w środę, 4 października o godz. 18.30.

12. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na spotkania formacyjne:
- Parafialnego Chóru św. Cecylii we wtorek po wieczornej Mszy świętej,
- młodzież do zespołu muzyczno-wokalnego w czwartek o godz. 16.30,
- młodzież do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 18.30,
- dzieci do Ruchu Światło- Życie w piątek o godz. 18.30,
- grupa młodzieżowa w piątek o godz. 19.00,
- dzieci scholi „Arka” w sobotę na próbę o godz. 11.00,
- kółko misyjne na spotkanie w sobotę o godz. 9.30,
- zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.30.
Zachęcamy do udziału w formacji nowe osoby. Zaproszenie kierujemy do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Tak wspólnie budujemy Kościół, który jest naszym domem.

13. Siostry Franciszkanki z Fundacji „Mała Trzódka” bardzo serdecznie dziękują za ciepłe przyjęcie i otwarte, hojne serca okazane w minioną niedzielę. Za pomoc osobom starszym i ubogim - Bóg zapłać.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerza Niepokalanej.