A A A

1. Dzisiaj beatyfikacja polskiej rodziny Ulmów, z Podkarpacia. Za ich wstawiennictwem módlmy się za nasze rodziny: o wiarę, o przestrzeganie Bożych przykazań, radość i zgodę w każdej rodzinie.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej odbędą się warsztaty poświęcone „pokłonom feretronów”; zwyczajowi, który ma być wpisany do dziedzictwa narodowego i zatwierdzony przez UNESCO. Jest to okazja do spotkania się i zaprezentowania osobistych pamiątek z pielgrzymek do Wejherowa. Prosimy o przyniesienie zdjęć, modlitewników i innych znaków z pielgrzymki. Spotkanie jest jednym z przygotowań do przyszłorocznej 350 pieszej pielgrzymki z Kościerzyny do Wejherowa.

4. We  wtorek, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich rodziców dzieci, które w tym roku katechetycznym, 5 maja przystąpią do I Komunii świętej.  Spotkanie odbędzie się w kościele. Prosimy serdecznie, aby wszyscy byli obecni.

5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Rodziców uczniów klas VIII, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy  na spotkanie w kościele po wieczornej Mszy świętej.
Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w plebanii o godz. 19.00.
O godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

6. W czwartek przeżywamy odpust Podwyższenia Krzyża Świętego.
Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 11.00, 16.30 i 18.00.
Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczyć ks. Andrzej Draws, pracujący na Ukrainie. Tego dnia ks. Andrzej wygłosi na Mszach świętych okolicznościowe kazanie, a podczas kolekty będziemy mogli wspomóc kościół ukraiński swoimi ofiarami.
Po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Krzyża Chrystusa, znajdującymi się w naszej parafii.
Po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 18.45 odprawimy Drogę Krzyżową wędrując ulicami naszego miasta. Nabożeństwo zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej wspólną modlitwą różańcową o pokój oraz adoracją krzyża. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do uczestnictwa, a szczególnie zrzeszonych w formacji, w naszych wspólnotach, ruchach i stowarzyszeniach oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

7. W piątek w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej dzień odpustu. Będzie to zarazem nasze comiesięczne Uwielbienie. O 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i Msza św. w intencji czcicieli o godz. 18.00. Po Mszy świętej konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu można w Sanktuarium uzyskać odpust zupełny.

8. W sobotę przeżywamy główne uroczystości odpustu Matki Bożej Bolesnej w znaku Kościerskiej Piety. W Jej sanktuarium tego dnia o godz. 11.15 modlitwa różańcowa.
O 11.45 z sanktuarium wyruszy procesja do naszego kościoła parafialnego. O 12.00 rozpocznie się suma odpustowa pod przewodnictwem ks. dra Janusza Chyły, diecezjalnego referenta sióstr zakonnych. Wspólnie z nami będą modlić się przedstawicielki zgromadzeń żeńskich naszej diecezji oraz róż różańcowych z naszego rejonu duszpasterskiego.
Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na wspólne świętowanie. Zaproszenie szczególne kierujemy do wszystkich modlących się na różańcu: członków i członkiń Żywego Różańca naszej parafii, a także rodziców modlących się za swoje dzieci.
Porządek Mszy świętych w sobotę:  6.30, 7.00, 7.30, 8.30, 12.00 (suma odpustowa) i 18.00.
Nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka; po niej formacyjne spotkanie wspólnoty.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

10. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w przyszłym roku, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.
W naszej parafii Weekendy dla narzeczonych odbędą się w tym roku w dniach 13-15 października oraz 15-17 grudnia. Zapisy tylko przez internet TUTAJ

11. Dorośli, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy do zgłoszenia się w biurze parafialnym. Rozpoczęcie formacji na spotkaniu w salkach katechetycznych w środę, 4 października o godz. 18.30.

12. Caritas naszej parafii pragnie poprosić ludzi dobrej woli o zbiórkę odzieży, żywności, środków czystości. Dary można przekazywać do punktu zbiórki: ul. Traugutta 7, w czwartki w godz. 17-19.

13. W dniach 9-17 września w sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie trwają uroczystości odpustowe. Szczegóły na plakatach.

14. Nasza parafia organizuje w dniach 3 – 10 lutego 2024 (czas ferii zimowych) pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy w biurze parafialnym. Tam też można uzyskać program pielgrzymki.

15. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym.