A A A

1. W tym tygodniu przeżywamy Dni modlitw do Ducha Świętego.
Radujemy się nowymi 5 kapłanami w naszej diecezji, wczoraj wyświęconymi. Dzisiaj przeżywają w parafiach, skąd pochodzą, pierwsze Msze święte. Dziękujemy za naszych kapłanów, którzy przeżywać będą swoje rocznice święceń: ks. proboszcz Antoni Bączkowski  - 40 lat kapłaństwa (22.05.), ks. Patryk Ważyński  - 3 rocznicę (23.05.), ks. Piotr Warsiński – 16 lat kapłaństwa (27.05.), ks. Patryk Wyka - 1 rocznicę (28.05.), ks. Łukasz Delewski i Wiesław Badaszek - 12 rocznicę (29.05.), ks. Przemysław Krzyżanowski – 20 lat kapłaństwa (8.06.). Módlmy się o nowe powołania.

2. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

3. Jutro wraca kościerska pielgrzymka z Kalwarii Wejherowskiej. Po Mszy św. wieczornej wyruszymy procesją przed kościół Zmartwychwstania Pańskiego, aby ją powitać (ok. godz.19.00); następnie przejdziemy do naszego kościoła i zakończymy pielgrzymkę nabożeństwem majowym.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie: dzieci na godz. 16.30, młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy świętej  (ok. 18.30).

6. We wtorek o godz. 19.00 w plebanii spotkanie rady ekonomicznej.

7. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W czwartek, o godz. 19.00 zapraszamy małżonków, zapisanych przez formularz internetowy dostępny na parafialnym Facebooku, na kolejną „Randkę Małżeńską” do salek parafialnych. Zajmiemy się tematem związanym z dobrą komunikacją w małżeństwie.

9. W piątek szczególną wdzięczność okazujemy naszym Mamom w dniu ich święta. Otoczmy je modlitwami i dziękujmy za ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.

Piątek to dla naszej parafii szczególny dzień intensywnej modlitwy w intencji powołań. Zachęcamy wszystkich, by tego dnia w trakcie naszej dziennej adoracji przed Najświętszym Sakramentem prosić o dobre, liczne i święte powołania do służby w Kościele.

10. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
W najbliższą sobotę ks. Patryk Wyka po raz ostatni przed wakacjami odwiedzi chorych z listy stałej; pozostali księża tradycyjnie – w pierwszą sobotę miesiąca.

11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00  w salce katechetycznej.
W przyszłą niedzielę o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

12. Organizujemy wyjazd na XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy w sobotę, 3 czerwca br. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym i u ks. Patryka Wyki.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.