A A A

Drodzy Parafianie, mili Goście, Pielgrzymi!
«Powstał...Nie ma Go tu» – słyszymy w dniu Zmartwychwstania. To czas wiary, nadziei i ufności – pomimo zamętu świata. Rozpoznajmy siebie w radości spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.     To jest źródło osobistego doświadczenia, to jest nasza wiara, która pozwala nam spotkać się z Nim     w Słowie i Sakramencie. Blask poranka wielkanocnego jest światłem, które winno opromienić naszą     codzienność. Przylgnijmy do Prawdy!
Chrystus nie został w grobie... Należy do świata żyjących, nie do świata umarłych. Radujemy się, ponieważ jest On Alfą i jednocześnie Omegą, istnieje więc nie tylko wczoraj, ale dziś i na wieki.
Życzymy przeżywania pewności drogi z Panem. Teraz czas próby i doświadczenia wiary. Mocą jest On, Bóg życia, który rozświetla mroki świata. On jest Światłem! Chodźmy w Jego blasku!

1. Dzisiaj pierwsza Msza św. o godz. 8.00, a następne już wg niedzielnego porządku. Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

2. Jutro, drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
Sąsiednia parafia p.w. Zmartwychwstania Pańskiego przeżywa swój odpust; suma odpustowa o godz. 12.15.
Kolekta jutrzejsza będzie przeznaczona tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie naszej diecezji.

3. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego; modlitwy odmawiamy o godz. 15.00 oraz przed wieczorną Mszą świętą.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00.

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W czwartek o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

7. W piątek (w oktawie Wielkanocy) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego.
Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
O 14.00 Msza św. w int. Wspólnoty Miłosierdzia Bożego; o 15.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
Z racji święta Miłosierdzia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej oraz nasza parafialna gazetka Gwiazda Przewodnia.

11. Podziękowania

W Niedzielę Palmową odbyła się w naszej parafii diecezjalna stacja Dnia Młodzieży. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości: naszym księżom, służbom: Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Władzom Miasta i stałym Dobrodziejom, ks. Łukaszowi z młodzieżą, wszystkim wolontariuszom, Ks. Patrykowi ze służbą liturgiczną i wszystkim zaangażowanym – Bóg zapłać!

Wdzięczność wyrażamy także za dar jałmużny wielkopostnej przyniesiony w skarbonkach. Dziękujemy za mobilizację wielu rodzin i każdego osobiście. Piękny to gest w służbie potrzebującym, szczególnie osobom starszym.
Dziękujemy wszystkim za budujące uczestniczenie w liturgii Triduum Paschalnego, a nade wszystko za przygotowanie się poprzez rekolekcje i dar ofiarny na rzecz potrzebujących na Ukrainie (za który dziękuje osobiście każdemu z Was ks. bp Edward) oraz sakrament pojednania na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach ostatnich dni. Dziękujemy chórowi z Panem Organistą oraz zaangażowanym w śpiew liturgiczny, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, Służbie Liturgicznej Ołtarza z Panem Kościelnym. Podziękowanie tym, którzy ofiarowali kwiaty do Grobu Pańskiego, a za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękuję Pani Joannie, Panu Kamilowi. Składamy nasze podziękowania wszystkim, którzy pomagają nam, duszpasterzom, i troszczą się o naszą parafię i jej piękno.

Wszystkim osobom i instytucjom, które przesłały czy przekazały życzenia świąteczne, składamy nasze wyrazy wdzięczności. Dziękujemy za każde dobre słowo, pamięć i życzliwość.