A A A

1. Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego.
Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
O 14.00 Msza św. w int. Wspólnoty Miłosierdzia Bożego; o 15.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
Z racji święta Miłosierdzia odbywa się zbiórka do puszek na cele charytatywne, za złożone ofiary z serca dziękujemy.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
O godz. 19.00 w plebanii spotkanie sołtysów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek na godz. 18.45 zapraszamy na wspólnotowe Uwielbienie.

5. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
Liceum Katolickie Collegium Marianum w Pelplinie zaprasza na dzień otwarty szkoły w sobotę od godz. 10.00 do 13.00.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

7. Przygotowujemy się do uroczystości I Komunii świętej, która odbędzie się w tym roku w niedzielę  30 kwietnia: o godz. 9.00 dla dzieci ze szkół nr 1 i 3, a o godz. 11.00 dla dzieci ze szkoły nr 6 oraz  Kalisk i Nowego Klincza. Grafik przygotowań został podany na naszej stronie parafialnej i Facebooku, pierwsze próby od poniedziałku 24 kwietnia.
Ponadto przypominamy, że rocznica I Komunii świętej (klasy IV) odbędzie się w tym roku w niedzielę 14 maja: o godz. 9.30 dla dzieci ze szkoły nr 6 oraz  Kalisk i Nowego Klincza, a o godz. 11.00 dla dzieci ze szkół nr 1 i 3.

8. W dniach 18-22 maja odbędzie się 349 piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Zapraszamy do licznego uczestnictwa. Tradycyjnie na wioskach naszej parafii są zbierane ofiary na tę pielgrzymkę. Za wszelką życzliwość składamy już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać.
Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji pielgrzymki zapraszamy do biura parafialnego lub do kontaktu z ks. Piotrem.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a także nasza parafialna gazetka Gwiazda Przewodnia, w której znajdziemy wiele artykułów o istocie dzisiejszego święta Miłosierdzia Bożego.