A A A

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa.
O godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej różaniec.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

2. Dziś dzień szczególny w historii Polski i świata, rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Wobec ataków na Papieża Polaka, największego spośród naszego narodu, pragniemy poprosić wszystkich naszych parafian i rodaków, aby starsi, którzy znali, a może nawet spotkali się z Janem Pawłem II np. na pielgrzymkach papieskich, aby opowiedzieli młodym o swoich doświadczeniach tamtego czasu, o osobistych nastrojach, wzruszeniach, które towarzyszyły tamtym chwilom. Nade wszystko jednak, o tym, co zapamiętali z nauczania św. Jana Pawła II (może jest to jedno zdanie, jakieś przesłanie, coś, z czym idą przez życie), i podzielili się z innymi. Prosimy, spotkajcie się w gronie najbliższych, w waszych rodzinach, z bliskimi znajomymi, i dajcie świadectwo o tym, co dobre, piękne i co pozostawiło niezatarty ślad z życia i nauczania Papieża. To jest nasza – dorosłych -  powinność i zobowiązanie wobec młodego pokolenia.

3. Obchody Dnia Młodzieży rozpoczną się dzisiaj o 13.30 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, skąd wyruszy procesja z palmami. Po niej, około godz. 14.00, Msza św. na placu św. Jana Pawła II pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego. O 16.00 koncert ewangelizacyjny TAU.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. Dziękujemy diakonowi Krystianowi Rinkowi, który w środę kończy swoją praktykę pastoralną. Życzymy wszelkich łask przez przyczynę Matki Bożej Królowej Rodzin i dobrego przygotowania się do święceń prezbiteratu.

7. Wielki Czwartek - Pamiątka Wieczerzy Pańskiej, ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii.
Modlimy się za naszych duszpasterzy.
Tego dnia jedyna Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Podczas niej dokona się obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom, a Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji. Wystawienie potrwa do godz. 22.00.

8. Wielki Piątek - Pamiątka Męki Pańskiej.
Naszym zwyczajem prosimy o składanie do czwartku kwiatów w celu udekorowania Grobu Pańskiego.
Początek liturgii o godz. 18.00. Podczas adoracji Krzyża śpiewać będziemy Gorzkie Żale.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30, a przy Grobie Pańskim, po liturgii do godz. 24.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, nie można korzystać z żadnych dyspens.
Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. W Wielką Sobotę i w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odmówimy ją również o 15.00. Zapraszamy na modlitwę wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.

9. Wielka Sobota Spoczynku Pańskiego.
Od godz. 6.30 adoracja przy Grobie Pańskim.
Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny na placu św. Jana Pawła II  co pół godziny od 9.00 do 13.00; w Nowym Klinczu o 10.30, w Kaliskach o 11.00, w miejscowości Dobrogoszcz o 11.30.
Zachęcamy, by w Wielką Sobotę zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów.
Biuro parafialne będzie czynne tylko w godz. 10.00 - 11.00.

10. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00.
Po poświęceniu  ognia i czytaniach Pisma Świętego, rozpoczniemy uroczystą Eucharystię, świętując Zmartwychwstanie Pana, którą zakończy procesja rezurekcyjna. Podczas Mszy świętej odnowimy nasze chrzcielne przyrzeczenia, dlatego prosimy przynieść ze sobą świece.
Pierwsza Msza św. w niedzielę będzie o godz. 8.00, a następne już wg niedzielnego porządku.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

11. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu:
- w poniedziałek podczas Mszy świętych;
- we wtorek i środę w godz. 8.00 – 9.30 i 19.00 – 20.30, z udziałem księży z dekanatu;
- w Wielki Czwartek spowiedzi nie słuchamy;
- w Wielki Piątek w godz. 6.30 – 10.00;
- w Wielką Sobotę w godz. 6.30 – 10.00;
- w I Święto spowiedzi nie słuchamy.

12. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy akcję Skarbonka Miłosierdzia w ramach jałmużny wielkopostnej. Nasze skarbonki można dzisiaj złożyć w specjalnych koszykach przy ołtarzach bocznych i przed ołtarzem głównym po Mszach świętych. Ofiarowane datki przekażemy na rzecz osób starszych i potrzebujących. Dzieci, które pragną brać udział w losowaniu nagród, organizowanych przez Caritas Diecezji, powinny napisać na skarbonce swoje imię i nazwisko, klasę, szkołę i parafię z miejscowością.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.