A A A

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne, wielkopostne rekolekcje, które potrwają do środy włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. bp Edwarda Kawę, biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej, który poprowadzi nasze tegoroczne dni formacyjne. Plan rekolekcji dostępny jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii i Facebooku.
Od poniedziałku do środy Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 16.30 i 18.00.
Natomiast w godz. 10.00 – 12.00 odbędą się spotkania rekolekcyjne dla młodzieży.
Naszą wdzięczność okażemy rekolekcjoniście ofiarami złożonymi na kolektę we wtorek i środę.

Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Godzina Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci oraz o 17.30. O godz. 19.00 odprawimy drogę krzyżową w plenerze, dookoła jeziora kaplicznego. Rozpoczęcie przy kościele św. Barbary. Rozważania oparte na nauczaniu i życiu św. Jana Pawła II poprowadzi młodzież naszej parafii.

5. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o 8.30.

6. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych i osoby starsze z listy stałej oraz osoby dodatkowo zgłoszone z okazji świąt wielkanocnych – zainteresowanych prosimy o zapisywanie w biurze parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową.
O godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej różaniec.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

8. Jak co roku w Niedzielę Palmową odbędzie się w naszej parafii spotkanie młodzieży z całej diecezji. Bardzo prosimy kierowców, by od Mszy św. o 11.00 udostępnić miejsca parkingowe dla autokarów. Obchody Dnia Młodzieży rozpoczną się o 13.30 przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, skąd wyruszy procesja z palmami. Po niej około godz. 14.00 Msza św. pod przewodnictwem naszego Księdza Biskupa Diecezjalnego na placu św. Jana Pawła II, a około godz. 16.00 koncert ewangelizacyjny zespołu TAU.

9. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy akcję Skarbonka Miłosierdzia w ramach jałmużny wielkopostnej. Nasze skarbonki należy przynieść w przyszłą niedzielę i złożyć w specjalnych koszykach przy ołtarzach bocznych i przed ołtarzem głównym po Mszach świętych. Ofiarowane datki przekażemy na rzecz osób starszych i potrzebujących. Dzieci, które pragną brać udział w losowaniu nagród, organizowanych przez Caritas Diecezji, winni napisać na skarbonce swoje imię i nazwisko, klasę, szkołę i parafię z miejscowością.

10. Zdjęcia ze Mszy świętej z udzieleniem sakramentu bierzmowania, która odbyła się w zeszłą środę, można odebrać w zakładzie fotograficznym FOTO FLASH Jarosław Ryngwelski przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.