A A A

1. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W tym tygodniu trwa bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania (II rok formacji + dorośli), które w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.00.
Pierwsze spotkanie przygotowawcze odbędzie się w kościele dzisiaj po wieczornej Mszy świętej (obecność obowiązkowa).
Spowiedź dla wszystkich kandydatów i świadków bierzmowania we wtorek od godz. 17.00.

4. Jutro obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.30, 8.30 – w intencji rzemieślników – oraz po południu o 16.30 i wieczorem o 18.00 w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa z okazji 30-lecia istnienia.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (ze względu na bierzmowanie) wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8.30; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci oraz o 17.30.
Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.
W piątek zapraszamy na kolejne Uwielbienie po Mszy św. wieczornej.

7. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Msze święte tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.30, 8.30 –  z Duchową Adopcją oraz popołudniu o 16.30 i wieczorem o 18.00  z Duchową Adopcją.
Deklaracje modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone, można otrzymać dzisiaj pod chórem. Wypełnione deklaracje oraz świece przynosimy do kościoła, aby uroczyście złożyć przyrzeczenie. Duchową Adopcję można też podjąć w swoim domu, prywatnie, odmawiając formułę przyrzeczenia i 10-tek różańca oraz można dołączyć dowolnie wybrane, dodatkowe postanowienia. Zachęcamy wszystkich do zachowania świątecznego charakteru tego dnia.
Nowenna do Królowej Rodzin po Mszy św. o 8.30.

8. W najbliższą sobotę ks. Łukasz Delewski i ks. Patryk Ważyński odwiedzą swoich chorych i osoby starsze z Komunią świętą; pozostali księża – w pierwszą sobotę kwietnia; osoby dodatkowo zgłoszone z okazji świąt wielkanocnych odwiedzimy w sobotę, 01 kwietnia – zainteresowanych prosimy o zapisywanie w biurze parafialnym.

9. W minionych dniach odbyła się zbiórka żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”. Dziękujemy zaangażowanej młodzieży, która pod okiem ks. Łukasza wzięła udział w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy odpowiedzieli swoim wsparciem, a także sklepom i centrom handlowym za otwarcie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne, wielkopostne rekolekcje, które potrwają do środy włącznie. Równocześnie odbędą się rekolekcje dla uczniów szkół średnich (LO i „Ekonomik”). Poprowadzi je ks. bp Edward Kawa, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej. Za Waszym pośrednictwem pragniemy zaprosić wszystkich parafian: domowników, przyjaciół i sąsiadów. To będzie też dobra i stosowna okazja, aby wspomóc bezpośrednio Kościół na Ukrainie, który cierpi z powodu wojny. Plan rekolekcji dostępny jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii i Facebooku.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Godzina Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej oraz kleryckie pismo „Spojrzenia”.