1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, nowennę do św. Józefa po Mszy św. o godz. 8.30, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W poniedziałek o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W czwartek, w sali parafialnej, odbędą się rejonowe warsztaty metodyczne dla nauczycieli religii organizowane przez Wydział Katechetyczny naszej diecezji. Zgłoszenia udziału w szkoleniu należy dokonywać za pośrednictwem formularza: TUTAJ

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci oraz o 17.30.
Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.
Wieczorem, o godz. 19.00 zapraszamy małżonków na kolejną „randkę małżeńską”.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
Spotkanie dla pielgrzymów, udających się jesienią na parafialną pielgrzymkę na Sycylię, odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, a następnie Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania (II rok formacji + dorośli). Pierwsze spotkanie przygotowawcze odbędzie się w kościele za tydzień po wieczornej Mszy świętej (obecność obowiązkowa).

10. W najbliższy piątek oraz sobotę Caritas organizuje zbiórkę żywności pod hasłem „Tak - Pomagam”, której celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. W naszym mieście zbiórka będzie prowadzona w następujących centrach handlowych i sklepach spożywczych: Biedronka, Polo i Gama.

11. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę odzieży i żywności. Dary będą odbierane przed świętami w każdy czwartek, w godz. 17.00 - 19.00, w naszym punkcie przy ul. Traugutta 7 (czerwony budynek za kościołem pw. Zmartwychwstania Pańskiego).

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.
Do nabycia są paschaliki na liturgię paschalną oraz ozdobne świece przygotowane przez Caritas naszej diecezji.