A A A

1. Dzisiaj po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
Dzisiaj odbywa się dzień skupienia Róż Różańcowych wszystkich naszych kościerskich parafii.
Dzień skupienia rozpoczyna się modlitwą różańcową o godz. 13.30, następnie  Msza św. o godz. 14.00. Po niej konferencja w kościele dla wszystkich członkiń i członków Róż Różańcowych, po czym w salce katechetycznej spotkanie dla zelatorek i zelatorów.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
Dzisiaj trwa zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy Ad gentes. Puszki wystawione są na ołtarzach bocznych oraz pod chórem. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

2. Od poniedziałku do środy potrwają rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych naszej parafii.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w czwartek po wieczornej Mszy świętej.

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci oraz o 17.30.
Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

9. Trwa ogólnopolska akcja Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Zostały jeszcze skarbonki; każdy możne zabrać z bocznych ołtarzy i spod chóru. W  tym roku chcemy okazać pomoc osobom samotnym i ,starszym. Akcję podsumujemy w Niedzielę Palmową, kiedy przyniesiemy skarbonki. Dzieci, które pragną uczestniczyć w losowaniu nagród diecezjalnej Caritas, prosimy, aby na wewnętrznej stronie skarbonki zapisały swoje imię i nazwisko, numer szkoły i klasy oraz nazwę naszej parafii.

10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).
Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Można pod chórem zabrać ulotki informacyjne o tej inicjatywie.

11. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Najbliższy odbędzie się w sobotę, 11 marca w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od trzech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania i troską o życie duchowe swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie TUTAJ

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.