1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
Dzisiaj – decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego, na prośbę Kościoła w Polsce – odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla Ukrainy. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od 14.30.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży z Mszą świętą, 16.30 dla dzieci z Mszą świętą oraz o 17.30. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.
Wieczorna Msza św. w piątek we wspólnych intencjach.

6. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec.

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych II roku formacji po Mszy świętej wieczornej (przygotowanie bliższe do sakramentu):
- w poniedziałek – grupa ks. Patryka Wyki;
- we wtorek – grupa ks. Piotra;
- w środę – grupa ks. Patryka Ważyńskiego i ks. Łukasza;
- w sobotę – grupa ucząca się poza Kościerzyną.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Po liturgii spotkanie Bractwa Świętego Krzyża.

W przyszłą niedzielę odbędzie się dzień skupienia Róż Różańcowych wszystkich naszych kościerskich parafii. Spotkanie poprowadzi ks. dr Rafał Barciński, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie i duszpasterz Róż Różańcowych diecezji pelplińskiej.
Dzień skupienia rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 13.30, następnie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 14.00. Po niej konferencja w kościele dla wszystkich członkiń i członków Róż Różańcowych, po czym w salce katechetycznej spotkanie dla zelatorek i zelatorów.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy Ad gentes.

9. W dniach 6-13 sierpnia organizowana jest pielgrzymka rowerowa z Kościerzyny na Jasną Górę. Zapisy i więcej informacji w biurze parafialnym lub u ks. Patryka Ważyńskiego. Liczba miejsc ograniczona.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.