1. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.
Dzisiaj rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od środy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Zbliża się czas Wielkiego Postu.
W najbliższych dniach zachęcamy szczególnie do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy zadośćuczynienia. Błagajmy o pokój na świecie i nasze osobiste nawrócenie.
W naszym kościele parafialnym adoracja trwa w dni powszednie od godz. 9.00 do 18.00 w kaplicy Matki Bożej Królowej Rodzin.
Nabożeństwo wynagradzające we wtorek o 17.30.

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania popiołem o godz. 6.30,  8.00,  9.00,  10.00 i po południu o 15.15, 16.30 i 18.00.
Po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne dorosłych kandydatów do bierzmowania.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Polega on na zachowaniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na ograniczeniu posiłków do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie tzn. od 18 do 60 roku życia; natomiast do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych osoby od 14 roku życia. W tym dniu nie korzystamy z żadnej dyspensy.

W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. Czas Wielkiego Postu to czas konkretnych czynów miłosierdzia. Zachęcamy serdecznie do podjęcia i wypełnienia dobrych postanowień.
Jednym z nich może być modlitwa Słowem Bożym. Jest dzisiaj do nabycia książka z czytaniami biblijnymi na każdy dzień Wielkiego Postu. Warto poświęcić chwilę czasu, najlepiej codziennie, aby podjąć radość z obcowania ze Słowem Bożym. To jest Słowo, które ma nas kształtować, i to Słowo jest najważniejszą wiadomością dnia!
Także wzorem ubiegłych lat przystępujemy do ogólnopolskiej akcji CaritasJałmużna Wielkopostna”. Skarbonki każdy możne zabrać z bocznych ołtarzy i spod chóru (nie tylko dotyczy to dzieci!). W  tym roku chcemy okazać pomoc osobom samotnym i starszym. Akcję podsumujemy w Niedzielę Palmową, kiedy przyniesiemy skarbonki. Dzieci, które pragną uczestniczyć w losowaniu nagród diecezjalnej Caritas, prosimy, aby na wewnętrznej stronie skarbonki zapisały swoje imię i nazwisko, numer szkoły i klasy oraz nazwę naszej parafii.

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży, 16.30 dla dzieci oraz o 17.30.
Biorąc w nich udział można uzyskać odpust zupełny.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę na Sycylię w dniach 22 września - 1 października. Szczegółowy program na stronie internetowej i Facebooku oraz w biurze parafialnym.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 18 marca o godz. 11.00 w salce parafialnej.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.