1. Dzisiaj  na sumie parafialnej zostaną poświęcone dwie nowe ikony – św. s. Faustyny Kowalskiej i bł. ks. Michała Sopoćki oraz św. Jana Pawła II. Od tego momentu w naszej kaplicy znajdziemy relikwie z wizerunkami naszych orędowników, a wśród nich, oprócz wspomnianych, bł. m. Elżbiety Róży Czackiej, bł. Anieli Salawy, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Andrzeja Boboli.
Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
W duchu braterskiej solidarności odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek (są na bocznych ołtarzach i pod chórem), aby pomóc dotkniętym trzęsieniem ziemi mieszkańcom Turcji i Syrii. Wielu ludzi pozbawionych jest swoich domów, jest zimno, a obecnie przyszedł kolejny kataklizm – powódź.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Jutro rozpoczyna swoją praktykę diakon Krystian Rink. Życzymy wielu łask i umacniania się w powołaniu u stóp Matki Bożej Królowej Rodzin.

4. W poniedziałek o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

5. W środę przypada wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki, wielkiego propagatora kultu Miłosierdzia Bożego. Tego dnia Msza święta w intencjach czcicieli Bożego Miłosierdzia o godz. 8.30.
W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W piątek zapraszamy na kolejne Uwielbienie do kościoła parafialnego na godz. 18.45. Trwajmy w uwielbieniu przed Panem Bogiem, który „wielkie rzeczy” może nam uczynić.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

8. W przyszłą niedzielę  Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

9. Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych na spotkania wznowionego koła misyjnego, które od przyszłego tygodnia będą się odbywać w każdą sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych. Będzie to okazja do przybliżenia naszych dzieci do Pana Boga, uwrażliwienia ich na potrzeby naszych bliźnich, a także do nawiązywania nowych znajomości, także z dziećmi z krajów misyjnych. Tak gorliwie wiele z dzieci uczestniczyło nabożeństwach różańcowych i roratach - jest okazja, aby dalej się spotykać. Serdecznie zapraszamy!

10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę na Sycylię w dniach 22 września - 1 października. Szczegółowy program na stronie internetowej i Facebooku oraz w biurze parafialnym.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.