A A A

1. Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, o 13.30 różaniec i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.
W tę niedzielę w naszej wspólnocie do grona ministrantów zostało przyjętych czterech nowych ministrantów. Również informujemy, że nasi ministranci 18 lutego będą brali udział w zawodach piłki halowej w Starej Kiszewie reprezentując rejon kościerski, a także w Mistrzostwach Służb Liturgicznych w szachach. Cieszymy się z ich sukcesów i osiągnięć. Życzymy, aby służba przy ołtarzu coraz bardziej przybliżała ich do Chrystusa. W ciągu dalszym zachęcamy chłopaków do zapisywania się do wspólnoty ministranckiej w zakrystii, albo bezpośrednio u ks. Patryka Ważyńskiego.
Również dzisiaj Msza św. z poświęceniem świec dla rodzin z dziećmi, które mają w tym roku przystąpić do I Komunii świętej, o godz. 15.30.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie dorosłych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Wszystkich katechetów zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.

5. W piątek z okazji XXXI Światowego Dnia Chorego zapraszamy wszystkie osoby starsze, chore na Mszę świętą o godz. 11.00. Prosimy rodziny oraz osoby opiekujące się chorymi o zorganizowanie dojazdu na ten dzień.

6. Z okazji Międzynarodowego Dnia Małżeństw w najbliższy piątek odbędzie się „Randka małżeńska”. Informacje o kolejnych spotkaniach będą się ukazywać na naszych mediach społecznościowych.

7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w czwartek po wieczornej Mszy świętej.

8. W sobotę, we wspomnienie NMP z Lourdes po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

10. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych I roku formacji po Mszy świętej wieczornej:
- poniedziałek - grupa ks. Patryka Wyki,
- wtorek - grupa ks. Piotra Warsińskiego,
- środa - grupa ks. Łukasza Delewskiego,
- czwartek - grupa ks. Patryka Ważyńskiego.

11. W pierwszą niedzielę miesiąca marca, w naszej parafii będziemy przeżywać dzień skupienia Róż Różańcowych naszego miasta (5 marca). Dzień skupienia poprowadzi ks. Rafał Barciński, diecezjalny duszpasterz Żywego Różańca. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o 13.30. Msza święta w intencji Żywego Różańca wyjątkowo o 14.00. Po tym konferencja dla wszystkich w kościele. Następnie spotkanie zelatorów wszystkich Róż w sali parafialnej.  
Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich swoich członków na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka w dniach od 22-23 kwietnia br. Cena wynosi 200 zł. Chętni członkowie mogą zapisywać się u głównej zelatorki pani Krystyny Szachty, u ks. Patryka Ważyńskiego lub w biurze parafialnym.

12. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę na Sycylię w dniach 22 września - 1 października. Szczegółowy program na stronie internetowej i Facebooku oraz w biurze parafialnym.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny nowy numer Pielgrzyma i Rycerz Niepokalanej.