1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy 103. rocznicę powrotu Kościerzyny do Ojczyzny. Uroczysta Msza święta o godz. 12.30; będziemy dziękować za dar wolności i modlić się w intencji mieszkańców naszego miasta, a także za naszych przodków.
Dzisiaj o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.00 oraz w piątek od 14.30.

5. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).
Msze św. zostaną odprawione o godz.: 6.30, 7.30, 8.30, 16.30, 18.00.
Święto Ofiarowania Pańskiego to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego.
Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
Podczas każdej Mszy świętej błogosławimy przyniesione gromnice.

6. W piątek o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w int. Kościoła, papieża i duchowieństwa – i 16.30. Wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.
W piątek, w dzień św. Błażeja udzielimy specjalnego błogosławieństwa, wypraszając wstawiennictwa świętego w sprawach chorób gardła. Błogosławieństwa błażejowego udzielimy po Mszach świętych o godz. 8.30 i 18.00.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

8. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, o 13.30 różaniec i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.
Również w przyszłą niedzielę Msza św. z poświęceniem świec dla rodzin z dziećmi, które mają w tym roku przystąpić do I Komunii świętej, o godz. 15.30.

9. Po czasie ferii i po kolędach wznawiamy spotkania duszpasterskie dla dzieci i młodzieży: oaza w poniedziałek o 18.30, spotkanie zespołu muzycznego w czwartek o 16.30, wspólnota młodzieżowa i KSM-u w piątek o godz. 19.00, a scholi „Arka” w sobotę o godz. 11.00.

10. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych II roku formacji po Mszy świętej wieczornej:
- poniedziałek - grupa ks. Patryka Wyki,
- wtorek - grupa ks. Piotra Warsińskiego,
- środa - grupa ks. Łukasza Delewskiego,
- czwartek - grupa ks. Patryka Ważyńskiego,
- w sobotę spotkanie tych, którzy uczą się poza Kościerzyną, są w internatach, bursach itp. i nie mogą w tygodniu uczestniczyć w formacji.

11. Zapraszamy parafian i nie tylko, na wspólnotową pielgrzymkę na Sycylię, która odbędzie się w dniach 22 września - 1 października br. pod opieką duchową Księdza Proboszcza. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii i Facebooku oraz w biurze parafialnym, tam też zapisy (najlepiej do świąt wielkanocnych).

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.