A A A

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę słowa Bożego. Z tej okazji na stole pod chórem i przy ołtarzach bocznych znajdują się przygotowane przez dzieci z Ruchu Światło-Życie karteczki z cytatami z Pisma Świętego. Zachęcamy wszystkich do wylosowania fragmentu Słowa Bożego, aby przypomnieć sobie o wielkiej roli i wielkim znaczeniu Słowa Bożego w naszym życiu.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 103. rocznicę powrotu Kościerzyny do Ojczyzny. Uroczystości rozpoczniemy o godz. 12.30 Mszą świętą w naszym kościele, podczas której będziemy dziękować za wolność i modlić się w intencji mieszkańców naszego miasta, a także za naszych przodków. Poprzedzi to świętowanie w sobotę, w południe, na Rynku uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy z 7 Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.
W przyszłą niedzielę o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda.
Szczegółowy plan jest dostępny na stronie internetowej TUTAJ i umieszczony w gablotach.
Termin dodatkowy kolędy został wyznaczony na najbliższą sobotę; zainteresowanych prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym.

7. W tym miesiącu do dnia 27 stycznia włącznie, w kaplicy SS. Niepokalanek Msze święte w dni powszednie – z racji kolęd – są odprawiane rano o godz. 6.30 (nie ma Mszy świętej wieczorem).

8. Zapraszamy na doroczny Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 18 lutego w sali bankietowej Hotelu Szarlota. Zapisy w biurze parafialnym, gdzie będą dostępne szczegółowe informacje.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.