A A A

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 Franciszkański Zakon Świeckich i Młodzieżowy Zespół Muzyczny zapraszają na wspólną adorację żłóbka w naszym kościele. Rozważania będą oparte na podstawie nauczania papieża Benedykta XVI, a także przeplatane śpiewaniem kolęd.
O godz. 12.30 Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę rozpoczynamy Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.
W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
O godz. 18.30 kolejne spotkanie dorosłych kandydatów do bierzmowania.

4. W piątek w naszym sanktuarium odbędzie się spotkanie Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej. Z tej okazji o godz. 11.00 uroczystą Mszę św. będzie sprawować J.E. Ks. Bp Arkadiusz Okroj.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie wspólnoty.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę słowa Bożego.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

7. Trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Szczegółowy plan jest dostępny na stronie internetowej TUTAJ i umieszczony w gablotach.

8. W tym miesiącu do dnia 28 stycznia włącznie, w kaplicy SS. Niepokalanek Msze święte w dni powszednie – z racji kolęd – są odprawiane rano o godz. 6.30 (nie ma Mszy świętej wieczorem).

9. Zapraszamy na doroczny Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 18 lutego w sali bankietowej Hotelu Szarlota. Zapisy do  21 stycznia w biurze parafialnym, gdzie są dostępne szczegółowe informacje.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.