Drodzy Parafianie, mili Goście!
Razem z Wami w tym czasie świętych dni pragniemy powrócić do Betlejem, do źródła: do istoty wiary, do pierwszej miłości, do adoracji. W tajemnicy wiary zbliżamy się do miejsca narodzenia Boga. Tę tajemnicę poznaje się sercem i odkrywa przez miłość!
Z tej okazji pragniemy złożyć Wam – jako duszpasterze - najserdeczniejsze życzenia:
-  odkrycia obecności Boga, który stał się Człowiekiem,
- uwierzenia, że Bóg chce przyjść do małych rzeczy w naszym życiu, chce zamieszkać w codziennej rzeczywistości, w prostych gestach, które czynimy,
- ufności, że w Bogu, każdy z nas może się odnaleźć jako Jego ukochane dziecko,
- nadziei, która pomoże „przełamać” każde zwątpienie, lęk i niepewność,
- rozpoznania i przyjęcia Miłości, którą jest sam Bóg!

Jest to też miła sposobność, aby podziękować wielu ludziom dobrej woli: naszym parafianom, instytucjom samorządowym, społecznym i szkolnym za przekazane nam życzenia świąteczne. Dziękujemy za wszystkie znaki pamięci i serdeczności. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!

1. Dzisiaj przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego.
W I Dzień Świąt nie ma Mszy św. o 6.30, a kolejne wg porządku niedzielnego.
Msza święta w Lizakach o godz. 9.00.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O 15.00 świąteczna Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. Jutro II dzień świąt Bożego Narodzenia.
Msze święte w porządku niedzielnym.
Jutro odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie naszej diecezji (są wystawiane pod chórem i na bocznych ołtarzach). Za złożone ofiary już dziś dziękujemy.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W sobotę, w ostatni dzień starego roku zapraszamy wieczorem na godz. 17.30 na nabożeństwo dziękczynno-wynagradzające. O 18.00 Msza św. na zakończenie roku.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; jest to również Światowy Dzień Pokoju i początek Nowego Roku.
W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w int. Żywego Różańca, o 13.30 różaniec, a następnie spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.

7. Trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Szczegółowy plan jest dostępny na stronie internetowej TUTAJ, umieszczony w gablotach, a ponadto znajduje się w naszej gazetce parafialnej Gwieździe Przewodniej pod chórem.

8. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.