W Imię Pańskie rozpoczynamy nowy rok 2023. Pragniemy jako Wasi Duszpasterze złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten rok będzie on dla każdego z Was, dla rodzin, bliskich, dla wszystkich, nie wyłączając nikogo, czasem bezpieczeństwa i pokoju, spełnionych nadziei, obfitującym w Boże dary i opiekę Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Niech Pan Jezus, Bóg Mocny, Książę Pokoju narodzony w Betlejem, przenika Wasze serca swą obecnością i Wam błogosławi.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; jest to również Światowy Dzień Pokoju i początek Nowego Roku.
Dzisiaj Msza św. o 12.30 w int. Żywego Różańca, o 13.30 różaniec. W naszej parafii powstała druga róża różańcowa  za kapłanów, której patronuje bł. ks. Michał Sopoćko. Uroczyste zaprzysiężenie członków odbędzie się na Mszy św. o godz. 12.30. Bardzo dziękujemy za ten bezcenny dar modlitwy za kapłanów.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św., w piątek – z racji uroczystości i kolęd -  podczas Mszy świętych (z udziałem księży z Pelplina).

5. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).
Msze święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym.
Podczas każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiona kreda i kadzidło.
Z racji uroczystości nie ma w tym dniu wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na misje katolickie.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.
Po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd na akordeon i śpiew pod kierownictwem Pawła Nowaka.

7. W przyszłą niedzielę wspominamy Chrzest Chrystusa.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

8. Trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Szczegółowy plan jest dostępny na stronie internetowej TUTAJ, umieszczony w gablotach.

9. W tym miesiącu, do dnia 28 stycznia włącznie, w kaplicy SS. Niepokalanek Msze święte w dni powszednie – z racji kolęd – są odprawiane rano o godz. 6.30 (nie ma Mszy świętej wieczorem).

10. Statystyka

2021 2022
Chrzty 162 125
I Komunia 187 184
Bierzmowanie 1 107
Małżeństwa 54 33
Pogrzeby 254 187
Komunia 206 500 230 000

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej.