1. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.
Po każdej Mszy świętej dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie będą rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
Zapraszamy młodzież na Boży raban, który odbędzie się po Mszy świętej wieczornej. Szczególnie zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

2. W nadchodzącym tygodniu kończy praktykę diakon Marcin Sarnowski. Dziękujemy za posługę i życzymy jak najobfitszych łask przez przyczynę Matki Bożej Królowej Rodzin w bezpośrednich przygotowaniach do święceń prezbiteratu.

3. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na roraty do piątku włącznie o godz. 6.15.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. Spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca w poniedziałek, o godz. 19.00 w salce katechetycznej, zaś Domowników Boga we wtorek o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

6. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. Okazja do spowiedzi św. przed świętami (z udziałem księży z dekanatu) w środę i czwartek w godz. 8.00– 9.00 oraz 18.00 – 20.00.

8. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego.
Po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
Spowiedź św. do godz. 10.00.
Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
Uroczysta Msza św. świąteczna o godz. 22.00.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego.
Jej obchód rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00.
W I Dzień Świąt nie będzie Mszy św. o 6.30, a kolejne wg porządku niedzielnego.
Msza święta w Lizakach o godz. 9.00.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
O 15.00 świąteczna Godzina Bożego Miłosierdzia.

10. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych I roku formacji po Mszy świętej wieczornej:
- poniedziałek - grupa ks. Patryka Wyki,
- wtorek - grupa ks. Piotra Warsińskiego,
- środa - grupa ks. Łukasza Delewskiego i ks. Patryka Ważyńskiego.

11. Parafianie, którzy jeszcze nie mają opłatka na wieczerzę wigilijną, mogą go otrzymać po Mszy św. na chórze u pana organisty lub w biurze parafialnym.

12. Kolędy w naszej parafii odbędą się od wtorku, 27 grudnia wzorem lat przed pandemią. Szczegółowy plan wizyt duszpasterskich jest dostępny na stronie internetowej, a także umieszczony w gablotach oraz będzie – od przyszłej niedzieli - w naszej gazetce parafialnej Gwieździe Przewodniej.

13. Przed tygodniem, w katedrze w Pelplinie ks. bp Ryszard Kasyna promował nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, wśród nich dwóch z naszej parafii. Szafarzom  gratulujemy wyróżnienia i życzymy Bożej mocy, a rodzinom dziękujemy za wsparcie i życzliwe towarzyszenie.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej. Są także dostępne ostatnie świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stół świąteczny.