1. Dziękujemy za wspólne przeżycie czasu odnowienia misji świętych. Owoce dni rekolekcyjnych składamy w ręce dobrego Boga, by je uświęcił i pomnożył.

2. Dzisiaj na sumie parafialnej modlimy się w intencjach Solidarności z okazji kolejnej rocznicy grudnia ‘70.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty o godz. 6.15.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. We wtorek o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

6. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
O godz. 18.30 kolejne spotkanie formacyjne dla dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych i osoby starsze dodatkowo zgłoszone z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy zainteresowanych o zapisywanie w biurze parafialnym.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.
W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.
W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież na Boży raban, który odbędzie się po Mszy świętej wieczornej. Szczególnie zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

9. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych II roku formacji po Mszy świętej wieczornej:
- poniedziałek - grupa ks. Patryka Wyki,
- wtorek - grupa ks. Piotra Warsińskiego,
- środa - grupa ks. Łukasza Delewskiego i ks. Patryka Ważyńskiego,
- w sobotę spotkanie tych, którzy uczą się poza Kościerzyną, są w internatach, bursach itp. i nie mogą w tygodniu uczestniczyć w formacji.

10. Pan organista zakończył roznoszenie opłatka i dziękuje za życzliwe przyjęcie. Parafianie, którzy jeszcze nie mają opłatka na wieczerzę wigilijną, mogą go otrzymać po Mszy św. na chórze u pana organisty lub w biurze parafialnym.

11. Pragniemy zapowiedzieć, że tegoroczna przedświąteczna spowiedź święta, z udziałem księży z dekanatu, odbędzie się w dniach 21 i 22 grudnia (środa – czwartek).
Kolęda odbędzie się na przełomie roku kalendarzowego w naszej parafii wzorem lat przed pandemią. Szczegółowy plan kolęd oraz spowiedzi świętej podamy w przyszłą niedzielę.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej.
Są także dostępne świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stół świąteczny.