A A A

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy diakona Marcina Sarnowskiego, który we wrześniu i w czasie adwentu obędzie swoją praktykę pastoralną. Życzymy Bożej łaski i wstawiennictwa Matki Bożej Królowej Rodzin w duszpasterstwie.

2. Dzisiaj na Mszy św. o 11.00 zostaną pobłogosławione tornistry, książki i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
Msza św. o 12.30 w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. procesja eucharystyczna, a następnie spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O godz. 13.30 modlitwa różańcowa i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.
Z dzisiejszą niedzielą wracamy po pandemii do rodzinnych błogosławieństw po Mszy świętej o godz. 14.00. Zachęcamy, aby rodzinnie czy też indywidualnie przyjmować dar błogosławieństwa, które przyjęte z wiarą ma moc naszego uświęcenia.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Tego dnia zapraszamy katechetów na spotkanie o godz. 19.00 na plebanii.

5. W czwartek święto Narodzenia NMP (Matki Boskiej Siewnej).
Na Mszy św. o 8.30 poświęcimy ziarno na zasiew. Zapraszamy na wspólną modlitwę rolników i gospodarzy z wszystkich naszych wiosek, także działkowiczów i ogrodników.

6. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.
Tego dnia  będziemy w Kościerzynie świętować diecezjalny dzień wspólnoty Domowników Boga. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Arkadiusza Okroja w naszym kościele o godz. 10.00, a następnie spotkanie formacyjne w Szkole Podstawowej nr 6.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

8. Rozpoczynamy rok formacyjny kandydatów do bierzmowania.
W tym tygodniu po wieczornej Mszy świętej, w kościele spotkania II roku formacyjnego, czyli I klasy szkół ponadpodstawowych, w następującym porządku:
- poniedziałek - grupa ks. neoprezbitera Patryka Wyki,
- wtorek - grupa ks. Piotra Warsińskiego,
- środa - grupa ks. Łukasza Delewskiego i ks. Patryka Ważyńskiego,
- w sobotę spotkanie tych, którzy uczą się poza Kościerzyną, są w internatach, bursach itp. i nie mogą w tygodniu uczestniczyć w formacji.

Natomiast tych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, czyli uczniów klas VIII (I rok formacji) zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, po Mszy świętej o godz. 18.00, w kościele. Rodziców uczniów klas VIII, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w kościele, w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej wieczornej.

9. Dorosłych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszamy do zgłoszenia się w biurze parafialnym. Rozpoczęcie formacji na spotkaniu w salkach katechetycznych w środę, 5 października o godz. 18.30.

10. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na spotkania formacyjne:
- we wtorek, po wieczornej Mszy św. Chór Parafialny św. Cecylii;
- w środę o 19.00 spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa;
- w czwartek o godz. 19.00 młodzież do zespołu muzyczno-wokalnego,
- w piątek o godz. 18.30 młodzież do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
- w sobotę, za 2 tygodnie, tj. 17 września o godz. 11.00 dzieci na próbę scholi „Arka”.    
Zachęcamy do udziału w formacji nowe osoby. Zaproszenie kierujemy do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Tak wspólnie budujemy Kościół, który jest naszym domem.

11. Trwają zapisy do wspólnoty ministrantów. Serdecznie zapraszamy chętnych chłopców do zapisywania się w zakrystii po każdej Mszy Świętej u ks. Patryka Ważyńskiego. W tym miejscu dziękujemy rodzicom oraz bliskim za wszelkie słowa zachęty i pomoc.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.