A A A

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. W tym roku na I rok zgłosiło się 9 kandydatów, w tym kandydat z naszej parafii.
Wieczorna Msza święta o godz. 18.00 jest szczególnym zaproszeniem do uczestnictwa ludzi młodych, którym towarzyszyć będzie zespół muzyczno – instrumentalny.
Rodziców uczniów klas VIII, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy dzisiaj na spotkanie w kościele po Mszy świętej wieczornej.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. We wtorek o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

4. W naszej parafii w środę przeżywamy odpust Podwyższenia Krzyża Świętego.
Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy ten dzień  obchodzić będziemy jako Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest duchowe wsparcie dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.
Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 11.00, 16.30 i 18.00.
Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczyć ks. Andrzej Draws, pracujący na Ukrainie. Tego dnia ks. Andrzej wygłosi na Mszach świętych okolicznościowe kazanie, a podczas kolekty będziemy mogli wspomóc kościół ukraiński swoimi ofiarami.
Po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Krzyża Chrystusa, znajdującymi się w naszej parafii.
Po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 18.45 odprawimy Drogę Krzyżową wędrując ulicami naszego miasta. Nabożeństwo zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej wspólną modlitwą różańcową o pokój oraz adoracją krzyża. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do uczestnictwa, a szczególnie zrzeszonych w formacji, w naszych wspólnotach, ruchach i stowarzyszeniach oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
Dlatego nie będzie wyjątkowo o godz.21.00 nabożeństwa różańcowego w kościele.    

5. W czwartek w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej dzień odpustu.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i Msza św. w intencji czcicieli o godz. 18.00. W tym dniu można w Sanktuarium uzyskać odpust zupełny.

6. W piątek, po Mszy świętej wieczornej, ok. 18.45 zapraszamy na wspólnotowe Uwielbienie.

7. W sobotę przeżywamy główne uroczystości odpustu Matki Bożej Bolesnej w XX-lecie koronacji.
W Jej sanktuarium tego dnia o godz. 11.15 modlitwa różańcowa.
O 11.45 z sanktuarium wyruszy procesja do naszego kościoła parafialnego. O 12.00 rozpocznie się suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja. Wspólnie z nami będą modlić się przedstawicielki zgromadzeń żeńskich naszej diecezji oraz róż różańcowych z naszego rejonu duszpasterskiego.
Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na wspólne świętowanie. Zaproszenie szczególne kierujemy do wszystkich modlących się na różańcu: członków i członkiń Żywego Różańca naszej parafii, a także rodziców modlących się za swoje dzieci.
Porządek Mszy świętych w sobotę:  6.30, 7.00, 7.30, 8.30, 12.00 (suma odpustowa) i 18.00.
Nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka; po niej formacyjne spotkanie wspólnoty.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

9. Dorosłych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy do zgłoszenia się w biurze parafialnym. Rozpoczęcie formacji na spotkaniu w salkach katechetycznych w środę, 5 października o godz. 18.30.

10. Trwają zapisy do wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Zapraszamy chętne dzieci na spotkanie w najbliższy piątek na godz. 16.30, natomiast młodzież w czwartek na 18.30 do salek parafialnych. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, aby poprzez wspólnotę odkrywali piękno Kościoła i modlitwy.

11. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbywać się będzie tylko w formie weekendów dla narzeczonych 4 razy w roku. Najbliższy odbędzie się w dniach 7 – 9 października, a kolejny w grudniu. Zapisy tylko przez internet na stronie: ewangelizacjapelplin.pl Nie będzie dekanalnego kursu przedmałżeńskiego.

12. Diecezjalny Moderator Żywego Różańca informuje, że w sobotę, 8 października br., w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów. Do udziału zaproszone są „Margaretki” – osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie dzieła obejmujące duchową troską kapłanów. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

13. W naszej Gminie odbędą się spotkania dla seniorów. Szczegółowy program został wywieszony w gablotach przy wejściu do kościoła.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.